Sukces w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej

Julia Domańska z klasy II a, Jakub Kozłowski i Szymon Śledź z klasy III a reprezentowali naszą szkołę w VI  Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej  „Zawodowe Aleje” pod patronatem Starosty Powiatu Łukowskiego.  Konkurs odbył się 21 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.
    Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym. Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki, elektroniki, ekonomii i fizyki.  Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej gimnazjaliści wykonywali wylosowane zadanie praktyczne z branży informatycznej, mechanicznej, elektrycznej. W klasyfikacji zespołowej reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce. Konkurs Wiedzy Technicznej to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania nowych znajomości oraz dobra zabawa.