Sukces w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej

Weronika Domańska z klasy III b, Izabela Malentowicz z klasy III a oraz Kacper Mądry z klasy II b reprezentowali naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej  „Zawodowe Aleje” pod patronatem Starosty Powiatu Łukowskiego.  Konkurs odbył się 23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim etapie, w części praktycznej  uczniowie                            z poszczególnych gimnazjów wykonywali po dwa zadania praktyczne. Zdanie pierwsze                   z informatyki, natomiast drugie z mechaniki, ekonomii lub fizyki. W konkursie uczestniczyło 33 gimnazjalistów z 11 gimnazjów powiatu łukowskiego.

W klasyfikacji indywidualnej Izabela Malentowicz zajęła III miejsce. Natomiast w klasyfikacji zespołowej nasi uczniowie wywalczyli IV miejsce.

Opracowanie: Renata Pycka