Magdalena Mitura

Anna Kowalczyk

Mateusz Bancerz

Kacper Lipiński

wyjechała na powiatowy turniej tenisa stołowego w dwóch kategoriach. W kategorii klas IV dziewcząt Justyna Wereszczyńska i Natalia Zakrzewska zdobyły VII miejsce natomiast Mateusz Lasecki i Mateusz Ponikowski uplasowali się na III miejscu. Dziewczęta starsze zdobyły VI miejsce a chłopcy Mateusz Bancerz i Kacper Lipiński po bardzo zaciętym pojedynku ze szkołą z Oszczepalina zdobyli III miejsce.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zawody gminne w piłkę siatkową dziewcząt gimnazjum

Zawody gminne w piłkę siatkową dziewcząt gimnazjum odbyły się 15.01.2016r w Zespole Szkół w Gołąbkach. W turnieju udział brały następujące zespoły:  Strzyżew, Gołąbki,  Krynka, Gręzówka. Ustalono system rozgrywek”każdy z każdym”. Zawodniczki ze Strzyżewa pokonały wszystkie trzy drużyny i awansowały do dalszych rozgrywek w grupach, które odbędą się w Trzebieszowie 11.02 2016r.

9.      Milena Biaduń.

Wszystkim zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych.

finał igrzysk na szczeblu powiatu łukowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych „4” siatkarskich

W Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie 29.01.2016 r, odbył się finał igrzysk na szczeblu powiatu łukowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych „4” siatkarskich. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Drużyna ze Strzyżewa grała w grupie ze szkołą z Radoryża Smolanego, Aleksandrowa oraz Wojcieszkowa. Po bardzo zaciętych pojedynkach dziewczęta pokonały wszystkie drużyny i w półfinale trafiły na Szkołę Podstawową nr 5 z Łukowa, którą także pokonały.

W meczu finałowym dziewczęta ze Strzyżewa ponownie spotkały się z drużyną z Aleksandrowa. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w końcówce lepsze okazały się dziewczyny ze Strzyżewa. Zajęły I miejsce i tym samym pojadą do Białej Podlaskiej reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych.

.

powiatowe zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych w „3” siatkarskich

Dnia 25.01.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie odbyły się powiatowe zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych w „3” siatkarskich. W zawodach wzięło udział 7 szkół z powiatu łukowskiego: SP nr 5 Łuków, SP Sarnów, SP Krzywda, SP Stoczek Łukowski, SP Dębowica, SP Strzyżew, SP Zalesie.

Drużyny podzielono na dwie grupy:

1.       Strzyżew, Dębowica, Sarnów

2.       Łuków, Zalesie, Krzywda, Stoczek Łukowski

Po rozegranych meczach grupowych grupę pierwszą wygrały dziewczęta z SP w Sarnowie, Strzyżew zajął drugie miejsce i w półfinale spotkał się z Łukowem. Zawodniczki ze Strzyżewa wygrały mecz i w finale ponownie trafiły na Sarnów. SP w Strzyżewie pokonała drużynę z Sarnowa i zajęła I miejsce uzyskując awans na zawody rejonowe w Białej Podlaskiej.

.

gminne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów

30 października w Zalesiu odbyły się gminne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. Szkołę Podstawową w Strzyżewie reprezentowały dziewczęta: Natalia Zakrzewska, Justyna Wereszczyńska, Anna Kowalczyk i Magdalena Mitura. Gimnazjum natomiast reprezentowały: Julia Jezierska, która zajęła V miejsce i Karolina Golba - VI miejsce. Najlepsze rezultaty na szczeblu gminnym osiągnęły Magdalena Mitura II miejsce oraz Natalia Zakrzewska IV miejsce, awansując tym samym na szczebel powiatowy. Tam Magdalena Mitura również stanęła na podium zajmując III miejsce, co dało jej kolejny awans na półfinały województwa lubelskiego.  Pomimo, iż wygrała dwa mecze, nie udało jej się awansować do finału województwa, ale brakowało niewiele, ponieważ uplasowała się w tabeli na V-VI miejscu.  Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Gminne Rozgrywki Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców

W czwartek 1 października w Zalesiu odbyły się Gminne Rozgrywki Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców.  Gimnazjum w Strzyżewie reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: K. Ptaszyńska, P. Turska, K. Golba, M. Żurawska, M. Kamecka, J. Śledź, D. Skrzyszewska, A. Mitura, J. Jezierska oraz drużyna chłopców w składzie: D. Stelmach, D. Szczepaniak, K. Mądry, A. Świętochowski, Ł. Wysokiński, M. Bajura, A. Lasecki, B. Kruczek, M. Wielgosz, M. Szczygielski. Obie drużyny otrzymały puchary za zajęcie III miejsca.

Gminne Biegi Przełajowe w Łukowie

W dniu 22 września 2015 r. odbyły się Gminne Biegi Przełajowe w Łukowie, w których wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół w Strzyżewie. Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 800m, a chłopcy ok. 1000m . W kategorii  szkół podstawowych reprezentacja chłopców zajęła II miejsce, zdobywając tym samym awans na szczebel powiatowy, natomiast dziewczęta wywalczyły IV miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych  dziewczęta  i chłopcy zdobyli brązowe medale, uplasowując się tym samym na III miejscu.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy      i życzymy dalszych sukcesów sportowych.