WRÓĆ

 

bank 

Projekt edukacyjny

     „Jedz smacznie i zdrowo”

 

Uczniowie klasy III A i I B gimnazjum uczestniczą w programie „Jedz smacznie i zdrowo”. Jest to akcja edukacyjna marki WINIARY prowadzona w gimnazjum we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Misją programu jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcania do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Organizatorzy programu chcą uwrażliwić młodzież na tak ważne problemy społeczne jak  marnowanie żywności i niedożywienie.

Udział w tym programie w naszej szkole przerodził się w projekt edukacyjny.

Uczniowie klasy III A i I B chcą promować zdrowe odżywianie.

Opiekunami projektu są: p. Urszula Truś-Rzymowska, p. Renata Pycka, p. Agnieszka Rzymowska

 

„Kochamy jeść smacznie i zdrowo”

                                                                                               Uczniowie


 

Lekcja „Jedz smacznie i zdrowo”

 

 

Uczestnicy projektu wzięli udział w lekcji na temat „Przemyślane zakupy kluczem do zdrowia-czyli jak zrozumieć etykiety”, która została przygotowana przez nauczyciela biologii. Na zajęciach wykorzystano plansze edukacyjne, plakaty informacyjne, pomoce multimedialne udostępnione przez organizatorów programu edukacyjnego” JEDZ SMACZNIE I ZDROWO”.

 

.

Uczymy się czytać etykiety umieszczone na produktach


 

Konkurs promujący idee

programu edukacyjnego

” JEDZ SMACZNIE I ZDROWO”

 

Klasy Ib i IIIa gimnazjum wzięły udział w konkursie promującym zdrowe odżywianie, gotowanie, nie marnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków. Konkurs został zorganizowany przez Nestle Polska S.A oraz Federację Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie.

Przedstawiciele klasy Ib wykonali plakat promujący zdrowe odżywianie:

 

Oto plakat:

 

.

Plakaty klasy IIIa gimnazjum promują dobre nawyki związane z prawidłowym odżywianiem się, umiejętnym komponowaniem smacznych posiłków oraz apelują o przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia.

Plakaty zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki.

 

Plakaty klasy III:

.

 


Publiczna prezentacja projektu

,,Jedź smacznie i zdrowo,,

 

          Oficjalna prezentacja projektu została przedstawiona w formie programu telewizyjnego ,,Pytanie na śniadanie,,. Odbyła się ona 25 czerwca w sali gimnastycznej również z wykorzystaniem laptopa i projektora. Jej odbiorcami byli uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Uczestnicy projektu opowiedzieli o efektach swojej pracy promującej zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Podczas prezentacji projektu były wywiady ze znanymi osobami zajmującymi się tą dziedziną, uczniowie wykonali potrawy: koreczki zdrowia, sałatkę ,,sprawny umysł,, itp. Podczas przedstawienia młodzież wykonała piosenki i reklamy o tematyce zdrowia.

 Prezentacja została entuzjastycznie odebrana przez młodzież i dzieci

 Oto prezentacja multimedialna przedstawiająca

efekty pracy grupy projektowej.