WRÓĆ

 

                                                ,,Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę przeszłości

                                                 głęboko zakorzenioną w sercach i pamięci ludzkiej”

                                                                                                               P. Bosmans

  ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

15 października 2012r. miał miejsce Jubileusz 40-lecia Szkoły w Strzyżewie

Oficjalną część uroczystości rozpoczął dyrektor szkoły p. Janusz Kozłowski serdecznie witając przybyłych gości, wśród których byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, władze Gminy Łuków, byli i obecni radni, przewodniczący Rady Rodziców, absolwenci, rodzice, uczniowie, obecna kadra nauczycielska oraz pracownicy administracji i obsługi.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, która była okazją do wspomnień, a  także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki, przeżywa się chwile radości, nawiązuje przyjaźnie, realizuje marzenia, odkrywa talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Montaż słowno – muzyczny przeplatany był wywiadami z zaproszonymi gośćmi: p. Antonim Kargolem – dyrektorem szkoły w latach 1968-1985, p. Kazimierą Goławską – poprzednim Wójtem Gminy Łuków, dyrektorem Zespołu Szkół w Strzyżewie p. Januszem Kozłowskim oraz Wójtem Gminy Łuków - p. Mariuszem Osiakiem.

Rocznica 40-lecia istnienia murowanego budynku szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla byłego grona pedagogicznego i absolwentów była świętem wspomnień, świętem minionego czasu, wspaniałą okazją do snucia refleksji dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli - przede wszystkim Pani Krystyny Sójki – dyrektora szkoły w latach 1985-2000.

W ramach obchodów jubileuszu korytarze w pobliżu sali gimnastycznej zamieniły się w wystawy. Przybyli na uroczystość zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom sentymentalną podróż w przeszłość, przygotowano ciekawe ekspozycje i gazetki. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia.

Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów w sporcie. Ściany szkoły zdobiły dyplomy, medale i puchary uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te, zdobywane obecnie.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Strzyżewa i okolic mogli zwiedzić szkołę, podziwiać wystawy, zobaczyć, jak bardzo zmienił się obiekt szkolny na przestrzeni ostatnich lat.

Dzięki hojności sponsorów, impreza zyskała należytą oprawę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę –  folder wydany z okazji 40-lecia szkoły, poczęstował się okolicznościowym tortem oraz miał możliwość spędzić kilka miłych chwil przy kawie lub herbacie.

 

Jubileusz kosztował wszystkich organizatorów, zarówno dyrekcję,  nauczycieli, rodziców jak i uczniów, dużo pracy, jednak wysiłek się opłacił. Zadowoleni goście, dumne i szczęśliwe uśmiechy na twarzach nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz uczniów na długo pozostaną w pamięci. To szkolne wydarzenie – Jubileusz 40-lecia –  jeszcze przez długi czas, z pewnością, będzie okazją do miłych wspomnień.

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.