To było w 2014-2015
W górę Archiwum

Rok szkolny 2014 - 2015

*****************************************************************

Wycieczka szkolna

W dniach 09 – 12 czerwca 2015r. uczniowie klas 0 – III wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Mieli okazję zwiedzić Gdańską Starówkę (Wielki Młyn, Drogę Królewską, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Długi Targ, Kościół Mariacki), Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, Muzeum Wsi Słowińskiej, Oceanarium w Gdyni. Wielką atrakcją był rejs statkiem pirackim „Galeon Lew” na Westerplatte oraz wędrówka ścieżką edukacyjną po Słowińskim Parku Narodowym (ruchome wydmy). Oprócz zwiedzania, dzieci miały możliwość spędzenia czasu na plaży, zażyć kąpieli w morzu i obserwacji zachodu słońca.  Wszystkim wycieczkowiczom pobyt nad morzem pozostawił wiele niezapomnianych wrażeń. Wykonane zdjęcia są tego dowodem. Zobaczcie sami.

 

Opracowały:

Beata Zarzycka, Małgorzata Świst

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

19 czerwca odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski I etapu edukacyjnego. Były to konkursy: plastyczny dla dzieci oddziału przedszkolnego pod hasłem ,,Moja ulubiona książka” i literacki dla klas I – III ,,Wiersz lub rymowanka związana z czytaniem i szanowaniem książek”. Cieszyły się one dużym powodzeniem, dzieci wykazały się pomysłowością i weną twórczą, za co zostały nagrodzone dyplomami i upominkami zakupionymi z funduszy SU. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na gazetce obok biblioteki szkolnej.

*****************************************************************8

Ratujemy i Uczymy Ratować

Od połowy maja 2015r. uczniowie klasy III uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Cykl zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy obejmował szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne. Poprowadziła je p. Beata Zarzycka.

Celem programu była praktyczna nauka uczniów elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w kilkuletnich dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu. Następnie w sposób praktyczny ćwiczyli m.in. wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej.

02 czerwca 2015r. odbyły się zajęcia podsumowujące. Każdy uczeń mógł pod czujnym okiem nie tylko nauczyciela, ale także ratownika medycznego, praktycznie przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy oraz książeczki związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzięki Fundacji WOŚP, która wyposażyła szkołę w specjalne podręczniki, fantomy, film, zajęcia były przeprowadzone w atrakcyjny sposób. Cieszyły się dużym zainteresowaniem poruszaną problematyką.

Opracowała Beata Zarzycka

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

1 czerwca - DZIEŃ RODZINY

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Pierwszaki z wizytą

29 maja 2015r. pierwszaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Pierwsze spotkanie z biblioteką". Było gwarno, barwnie i wesoło. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Dowiedzieli się również w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki, zakładania kart bibliotecznych. Mogły też obejrzeć bogaty i urozmaicony księgozbiór. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Pierwszaki wysłuchały także wierszy, w których książki proszą, by o nie dbać i je szanować. Dzieci mogły się również wykazać swoją wiedzą na temat książek, a także wskazać różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią. Na koniec uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a następnie pani bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika.

                                                                                                                                                 Opracowała Beata Zarzycka
 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

13 maja - wyjazd do Łukowa na przedstawienie
,,W krainie Króla Lwa".

 

*****************************************************************

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Beaty Litwin wzięli udział  w programie edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III  szkół podstawowych ,,Nie pal przy mnie, proszę”. Nad programem pracował interdyscyplinarny zespół złożony
z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Program jest inicjowany  przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji. Zajęcia miały charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim miały  na celu wykształcenie
u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których  inne osoby palą przy nich papierosy.
W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci). Realizowane były następujące cele:

·         Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.

·         Kształtowanie  u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.

·         Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.

·         Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane
 z biernym paleniem.

·         Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Realizacja zajęć odbywała się metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.

  Na zakończenie zajęć  zorganizowany został konkurs plastyczny pt. ,,Nie pal przy mnie, proszę”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        I miejsce Klaudia Filipczak

       II miejsce Wiktoria Blicharz

       III miejsce Aleksandra Wiącek, Damian Wielgosz.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.                         

                                                                                                                                                              Opracowała Beata Litwin

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Wiosenne kanapki w klasie I

15 kwietnia 2015r. uczniowie klasy I samodzielnie przygotowywali dla siebie drugie śniadanie. Najpierw założyli fartuszki, umyli ręce i warzywa, a następnie, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, wzięli noże i kroili produkty w plasterki po to, aby za chwilę skomponować swoją kanapkę. Na koniec udekorowali je wyhodowanymi kiełkami rzeżuchy i szczypiorku. Wiosenne kanapki pysznie wszystkim smakowały.

Opracowała: Beata Zarzycka

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

XII Szkolny Dzień Teatru

 XII Szkolny Dzień Teatru odbył się w naszej szkole dn. 26. 03.2015 r. Z tej okazji aktorzy Koła Teatralnego „Igraszka” -  uczniowie kl. III ze szkoły w Strzyżewie i Turzych Rogach - przygotowali i wystawili spektakl oparty na motywach znanej baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko”.

Już po raz trzeci w  obchody Międzynarodowego Dnia Teatru włączyli się  uczniowie ze Szkoły Filialnej w Turzych Rogach. Jest to wspaniały element integracji uczniów z obu szkół, a także edukacja przez teatr, który „uczy, bawi i wychowuje”.

Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście: p. Dyrektor – Janusz Kozłowski, uczniowie klas 0 – VI wraz z wychowawczyniami, p. bibliotekarka: Janina Gruza, nauczyciele oraz rodzice.

Przedstawienie miało bogatą oprawę scenograficzną i muzyczną. Aktorzy wystąpili w ciekawych kostiumach, w których przygotowanie włączyli się również rodzice.

Aktorzy wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Świst, p. Renatą Turską, p. Martą Antoniuk zebrali gromkie brawa i wysokie oceny. Fakt ten skłania nas do kontynuacji tego przedsięwzięcia.

                                                                                                   Opracowanie: Małgorzata Świst, Renata Turska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z  XII Szkolnego Dnia Teatru.

 

*****************************************************************

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy 23 marca.

Wieloletnią tradycją jest uroczyste palenie MARZANNY – symbolu zimy.

Wszystkie dzieci z klas 0-III udały się na plac szkolny, gdzie marzanna została spalona, a poszczególne klasy prezentowały piosenki o wiośnie. Atrakcyjne dla uczniów okazały się też zajęcia plastyczno –taneczne zorganizowane przez wychowawców.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Obchody Dnia Kobiet w klasie II - 9 marca 2015r.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wyjazd dzieci na basen

6 marca 2015r. w ramach obchodów Dnia Kobiet grupa uczniów klasy I i III pojechała do Parku Wodnego w Siedlcach.

Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen rekreacyjny z masażami i gejzerami – to atrakcje, z których miały okazję skorzystać dzieci. Celem wyjazdu było również propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, zachęcanie ich do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego oraz integrowanie zespołów klasowych.

 

  

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

BAL KARNAWAŁOWY

Na zakończenie KARNAWAŁU dzieci z klas 0 - III super bawiły się na balu przebierańców, który odbył się 17.02.2015r.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

CHOINKA NOWOROCZNA 2015r.

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

21 stycznia 2015r.

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji najmłodsi uczniowie przygotowują część artystyczną i słodkie przyjęcie dla kochanych babć i dziadków, którzy bardzo licznie przybywają i chętnie oglądają swoje wnuczki i wnuki podczas występów. Na zakończenie wszyscy uczestniczą we wspólnej zabawie i tańcach.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Szkolny Dzień Pierniczków

 10 grudnia 2014r. uczniowie z klasy I i III pod kierunkiem p. Beaty Zarzyckiej, p. Małgorzaty Świst, p. Marty Antoniuk i p. Małgorzaty Wereszczyńskiej wykonywali pierniki. Dzień wcześniej mamy niektórych uczniów zagniotły ciasto, a dzieci samodzielnie je rozwałkowywały i wykrawały za pomocą foremek różne świąteczne wzorki. Tak przygotowane pierniki zostały upieczone przez panie kucharki. Zapach pieczonych pierników roznosił się po szkolnych korytarzach.
Smakowite ciasteczka będą rozdawane
na „Wieczorze Kolęd i Pastorałek”  w dniu 12 grudnia 2014r.

*******************************************************************

Mikołajkowe wyjazdy

Z okazji Mikołajek 5 grudnia 2014r. uczniowie klasy I i III pojechali na wspólną wycieczkę do Siedlec. Oglądali  najnowszy zwiastun w polskich kinach - film pt. „Wielka szóstka”. Jest to pełna akcji i humoru komedia ze studia animacji Walta Disneya. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego wspaniałego filmu. Dodatkową atrakcją był pobyt w McDonalds. Ponadto każde dziecko otrzymało słodki upominek w postaci batona. Był to dzień pełen miłych i niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie klasy II – 5 grudnia byli w Łukowie na kręgielni i w pizzerii, a w szkole, 8 grudnia, czekał na nich Mikołaj z dalszymi niespodziankami. Wyjazd do Łukowa odbył się dzięki rodzicom: P. Agacie Kowalczyk – mamie Emilki i P. Andrzejowi Wiącek – tacie Oli i Tomka. Bardzo im dziękujemy.

Mikołaj w oddziale przedszkolnym

*******************************************************************

Uczeń klasy drugiej Damian Wielgosz otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Z życia lasu – mieszkańcy lasu”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Łuków. Praca naszego kolegi została dostrzeżona wśród ponad 500 prac biorących udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wieczór wróżb i czarów

Jak każdego roku, członkowie SU klas młodszych, zorganizowali, dla swoich koleżanek i kolegów z klas 0 – III, wróży andrzejkowe. Po krótkim wstępie, przybliżającym dawną tradycję, każdy z uczestników mógł ,,poznać swoją przyszłość” –  biorąc udział w licznych wróżach. Cała uroczystość zakończyła się wspólną dyskoteką oraz słodkim upominkiem zakupionym z funduszy SU.

*******************************************************************

Jesienny Teatrzyk dla zerówki

Kl. III przygotowała i wystawiła spektakl wg wiersza Doroty Gellner „Grzybobranie”. Chłopcy wcielili się w rolę grzybów, które nie chciały być znalezione przez spacerujące dziewczynki. Przedstawienie zostało wzbogacone inscenizacją piosenki ”W lesie” oraz rozmowami z przedszkolakami na temat jesiennej przyrody.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Akcja „Śniadanie daje moc”

7 listopada 2014r. uczniowie klasy I – III naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, której celem  było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację. Każdy uczeń przyniósł „zdrowe produkty”, z których wykonywał kanapki pełne witamin i energii. Dzieci pamiętały również o odpowiednim przygotowaniu do pracy - fartuszku, umyciu rąk, zachowaniu ostrożności podczas używania noża, czystości w miejscu pracy. Mali kucharze wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością.

KLASA 1

KLASA 2

KLASA 3

**********************************************************************

Konkurs SKO

W dniach 20 – 24 października 2014r. odbyły się konkursy promujące oszczędzanie. Jeden z nich był skierowany do uczniów klas I – III, drugi do uczniów klas IV – VI. Rozstrzygnięcie nastąpiło 31października.

W kategorii klas młodszych wpłynęło 31 prac, z czego 7 było rozwiązanych nieprawidłowo. Wśród 24 prac wylosowanych zostało 3 zwycięzców. Byli to: Adam Kowalczyk – kl. I, Filip Komsta – kl. II, Kuba Kamecki – kl. III.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Bank PKO BP.

Zwycięzcom gratulujemy!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

ŚLUBOWANIE KLASY I

17 października 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów na pierwszoklasistów. Przygotowana przez uczniów, pod kierunkiem wychowawczyni – p. Beaty Zarzyckiej, część artystyczna była okazją do tego, aby uczniowie klasy I pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści nie tylko recytowali wiersze, ale również śpiewali i tańczyli. Swoimi umiejętnościami przekonali zgromadzoną publiczność, że już doskonale wiedzą, jak być dobrym uczniem. Złożyli także uroczystą przysięgę, ślubując sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić chlubę swojej Szkole. Pan dyrektor – Janusz Kozłowski dokonał ołówkiem symbolicznego aktu pasowania na ucznia Zespołu Szkół w Strzyżewie. Uczniowie otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy, rożki obfitości od rodziców, upominki od klasy 0, II i III wraz z wychowawczyniami oraz aniołki od p. katechetki – Barbary Niedziółki.

Tradycją szkoły było wspólne posadzenie drzewka na placu szkolnym. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dzień Chłopaka w klasie III

Kl. III w b.r. szk. świętowała Dzień Chłopaka w Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie. Dn. 1.10.2014r. kręgielnia była miejscem wspólnych zabaw i rywalizacji. Chłopcy mieli okazję popisać się celnością rzutów i siłą. Dziewczęta dorównywały  w ogólnej punktacji. W przerwie między zabawami  - smaczna pizza i soczek. Spędziliśmy ten dzień w miłej atmosferze.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dzień Chłopaka w klasie I

1 października 2014r. uczniowie klasy I, wspólnie z wychowawczynią i rodzicami, Dzień Chłopaka świętowali na wycieczce. Pojechali do Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie. Tam też spędzili czas na Sali zabaw, m.in. wspinali się po siatce, jeździli samochodami oraz bawili się w basenie z piłeczkami plastikowymi. Dodatkową atrakcją był pobyt w Pizzerii Giuseppe i konsumpcja pysznej, prosto z pieca, przygotowanej pizzy. Pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dzień Chłopaka w klasie II

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

26 września 2014r.

    Uczniowie klasy II, dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego, przygotowali inscenizację pod tytułem ,,Jesienny bal”. Przedstawienie bardzo się podobało. Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie przy muzyce.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ogólnopolska Akcja ,,Sprzątania świata"

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas 0 - III aktywnie włączyli się do akcji. Razem z wychowawczyniami wyruszyli poza teren szkoły aby uporządkować jej najbliższe okolice.

*****************************************************************

Klasa II na pierwszym spacerze.

******************************************************************

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014 - 2015. Zebranych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców i nauczycieli powitał pan dyrektor Janusz Kozłowski.