To było w 2013-2014
W górę Archiwum

Rok szkolny 2013-2014

Turniej Tańca Przedszkolaków

    12 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Świdrach odbył się
I Gminny Taneczny Przegląd Przedszkolaków Gminy Łuków „Tańcz z nami”.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki: Marlena Borkowska, Paulina Borkowska, Paulina Wielgosz, Sandra Gołąb, Maja Golba. Choreografię i stroje przygotowała p. Beata Zarzycka. Występ małych tancerek bardzo podobał się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa. Z turnieju dziewczynki przywiozły puchar oraz dyplom. Radość i wzruszenie można było dostrzec na twarzy mam, które oglądały występ swoich córek.

 

Spotkanie integracyjne uczniów klas III
szkoły w Strzyżewie i Turzych Rogach

 

Najmłodsi w Deskaj Parku

10 czerwca 2014r. rodzice wspólnie z wych. Beata Zarzycką zorganizowali dla dzieci z klasy zerowej wyjazd do pobliskiego Parku Linowego, zwanego Deskaj Parkiem. Na miejscu przywitała dzieci właścicielka DESKAJ PARKU – p. Ania. Główną atrakcją była trasa w asekuracji siatkowej o długości 60m o zróżnicowanym stopniu trudności. Podobał się również zjazd tyrolką oraz slackline (luźna, napięta lina). Dzieci bawiły się super, mogły nawet wypoczywać na hamakach. W międzyczasie każdy zjadł kiełbaskę z ogniska. Dzień był bardzo udany, zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły dzieciom wiele emocji i wspaniałych wrażeń. Rodzicom (p. Wielgosz Hannie, p. Ewie Śledź, p. Stanisławowi Kaczor, p. Małgorzacie Borkowskiej, p. Elżbiecie Kruczek, p. Iwonie Jurek, p. Piotrowi i p. Renacie Szczepaniak, p. Monice Wereszczyńskiej, p. Annie Milewskiej) słowa podziękowania za dowóz, pomoc w opiece i organizacji wycieczki.

Wiosenna spartakiada

6 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Czerśli odbyła się VII Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem „Bawmy się razem”. Naszą szkołę reprezentowała grupa dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wych. Beatą Zarzycką. Były to: Paulina Borkowska, Paulina Wielgosz, Marlena Borkowska, Amelia Stelmach, Patryk Śledź i Szymon Wróbel. Zadaniem każdej szkoły było przygotowanie zabawy, którą należało zaprezentować i wspólnie jej nauczyć inne dzieci uczestniczące w spartakiadzie. Podczas całej zabawy towarzyszył „Dinek” – maskotka spartakiady, który także uczestniczył w zabawach. Dzieci i opiekunowie wykazywali się swoimi umiejętnościami, szczególnie tanecznymi. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki od organizatorów imprezy. Był to dzień pełen wrażeń i wspaniałej zabawy.

Wyrazy podziękowania p. Ewie Śledź i p. Hannie Wielgosz za dowóz i wspólny pobyt.

2 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny.
Było to wspólne spotkanie dzieci i rodziców połączone z zawodami sportowymi, ogniskiem, pieczeniem kiełbasek. Oczywiście, w rywalizacji, zwycięzcami okazały się dzieci. Po wysiłku związanym z zawodami wszyscy, ze smakiem, zjedli własnoręcznie upieczone na ognisku kiełbaski. Dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, o którą zadbały wychowawczynie, przeprowadzając konkurencje sportowe, a rodzice przygotowali ognisko i słodkie upominki dla dzieci.

Poniżej zdjęcia z uroczystości.

 

*******************************************************

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Beaty Litwin wzięli udział  w programie edukacyjnym ,,Nie pal przy mnie, proszę”. W tym roku szkolnym programem zostały objęte dzieci z klasy drugiej. Program stanowił drugie ogniwo w cyklu programów antynikotynowych adresowanych do dzieci, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji. Zajęcia miały charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim miały na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których  inne osoby palą przy nich papierosy. W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia dostosowane do poziomu percepcji dzieci. Realizacja zajęć odbywała się metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.

Na zakończenie zajęć  zorganizowany został konkurs plastyczny
pt. ,,Nie pal przy mnie, proszę”.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        I miejsce Łukasz Ciołek

       II miejsce Mateusz Ponikowski

       III miejsce Natalia Kozłowska, Klaudia Kowalczyk.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie drobne upominki.
                                                                                                                 

                                                                                    Opracowała Beata Litwin

14 maja 2014r.

 Udział w IX Gminnym Turnieju Klas Trzecich
,,Mądra Główka” w Szkole Filialnej w Turzych Rogach.

 

,,Ratujemy i uczymy ratować"


W kwietniu i maju bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy III brali udział w cyklu zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem ,,Ratujemy i uczymy ratować”, które prowadziła p. Ewa Jurek. Dzięki podręcznikom, tekturowym telefonom i profesjonalnym fantomom, które szkoła otrzymała od ,,WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY” zajęcia były ciekawe i atrakcyjne.
 

Na początku dzieci dowiedziały się, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.
Na potwierdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności, z rąk pana dyrektora, uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Z okazji zbliżających się ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

wiele łask od Zmartwychwstałego Chrystusa
   życzą uczniowie i wychowawczynie klas 0 - III.

XI Szkolny Dzień Teatru

Tegoroczny, XI Szkolny Dzień Teatru odbył się w naszej szkole dn. 25. 03.2014 r. Z tej okazji aktorzy Koła Teatralnego „Igraszka” -  uczniowie kl. II i III ze szkoły w Strzyżewie i Turzych Rogach - przygotowali  i wystawili spektakl oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena „Calineczka”.
        Po raz kolejny w  obchody Międzynarodowego Dnia Teatru włączyli się  uczniowie ze Szkoły Filialnej w Turzych Rogach. Jest to wspaniały element integracji uczniów z obu szkół, którzy w przyszłości spotkają się w tej samej klasie.
        Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście: p. Dyrektor – Janusz Kozłowski, uczniowie klas 0 – III ze Strzyżewa i Turzych Rogów wraz z wychowawczyniami, uczniowie klas IV – VI z wychowawczyniami, p. bibliotekarki: Barbara Siemionek i Janina Gruza, nauczyciele oraz rodzice.        
        Przedstawienie miało bogatą oprawę scenograficzną i muzyczną. Aktorzy wystąpili w ciekawych kostiumach, w których przygotowanie włączyli się również rodzice.
        Aktorzy wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Świst, p. Renatą Turską, p. Martą Sujka, p. M.Wereszczyńską zebrali gromkie brawa i wysokie oceny. Fakt ten skłania nas do kontynuacji tego przedsięwzięcia.
                                                                      
Opracowanie: Małgorzata Świst, Renata Turska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  XI Szkolnego Dnia Teatru.

 

        21 marca, jak każdego roku, obchodziliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Wszystkie dzieci z klas 0 – III uczciły ten dzień przygotowując klasowe plakaty o wiośnie. Następnie udały się na plac szkolny, aby spalić MARZANNĘ – symbol ZIMY, wykonaną przez członków SU. Ponieważ, jak na wiosnę przystało, pogoda dopisywała, było ciepło i słonecznie, pozostałą część czasu spędziły na placu zabaw.

 

 

Jak każdego roku dzieci uczciły Dzień Kobiet. Uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek – 7 marca. We wszystkich klasach, chłopcy, swoim koleżankom, odśpiewali  ,,Sto lat” oraz wręczyli okazjonalne upominki.

Pozostałe zdjęcia na stronach poszczególnych klas.

18 lutego 2014r., w naszej szkole, odbył się bal maskowy dla dzieci z klas 0-III, zorganizowany przez wychowawców poszczególnych klas. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na imprezę. Uczestnicy prezentowali bardzo oryginalne, pomysłowe, ciekawe stroje. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez organizację SKO.

Walentynki to ulubione święto dzieci i młodzieży na całym świecie. Z tej okazji organizacje SKO i SU klas młodszych  zorganizowały ,,Pocztę walentynkową”, dzięki której każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Impreza cieszyła się dużą popularnością, a na zakończenie wszyscy otrzymali lizaki – serduszka zakupione z funduszy SU.

Walentynki nie są polskim zwyczajem i dlatego mają wielu przeciwników, ale święto to każdego roku dostarcza uczniom w naszej szkole radości i zabawy, dlatego warto w ten sposób umożliwić im wyrażenie sympatii i przyjaźni.

 

W sobotę, 11 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się
choinka noworoczna. Tradycyjnie uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej. Impreza dla klas 0 – 3 rozpoczęła się o godz. 14.00. Dzieci podczas zabawy choinkowej świetnie się bawiły, a rodzice w tym czasie przygotowywali smaczny poczęstunek.

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku dużo zdrowia i pogodnych dni życzą uczniowie i wychowawczynie klas 0 - III.

17 grudnia 2013r. uczniowie z klas I - III wzięli udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez współpracowników Muzeum Regionalnego w Łukowie. Dzieci miały możliwość nauczyć się wykonywania ozdób choinkowych w sposób tradycyjny. Największą popularnością cieszyły się gwiazdki ze słomy.

6 grudnia - grzeczne dzieci z zerówki i klasy I odwiedził Mikołaj. Spotkanie odbyło się w sali oddziału przedszkolnego. Przejęte maluchy z niecierpliwością czekały na wizytę gościa, a gdy przybył  zaprezentowały mu wiersz i piosenki.

Pozostałe zdjęcia na stronach klasy 0 i klasy I.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

27 listopada 2013r. członkowie Samorządu Uczniowskiego klas młodszych, dla swoich koleżanek i kolegów z klas 0 - III, zorganizowali wróżby i dyskotekę andrzejkową. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, każdy chciał ,,poznać swoją przyszłość". Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani cukierkami zakupionymi z funduszy SU.

8 listopada 2013r.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I – III po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Podczas zajęć przypomnieli sobie ,,12 Zasad Zdrowego Odżywiania”, mieli możliwość samodzielnie przygotować sobie najważniejszy posiłek dnia. Wszystkie dzieci pamiętały o higienie i zasadach dobrego zachowania przy stole. Wspólne śniadanie, jak zwykle, cieszyło się dużym powodzeniem. Z pewnością powtórzymy je w przyszłym roku.

Poniżej zdjęcia z poszczególnych klas:

KLASA I

KLASA II

KLASA III

23 października 2013r. odbyło się w naszej szkole
uroczyste
ŚLUBOWANIE klasy I.

    Dzieci wykazały się umiejętnościami i wiedzą z zakresu tańca i muzyki, pracowitości, miłości do Ojczyzny oraz mądrością. Pan dyrektor oraz zgromadzeni goście zgodnie stwierdzili, iż wszyscy zasługują na miano uczniów naszej szkoły.

Po złożeniu ślubowania i pasowaniu na uczniów pierwszoklasiści własnoręcznie przypieczętowali Akt ślubowania przez odbicie wskazującego palca.

Swoje przyrzeczenie złożyli także rodzice.

Wiele radości sprawiły pamiątkowe dyplomy, upominki od pani katechetki i pani od j. angielskiego, upominki od rodziców zapakowane w tzw. „Kuferki obfitości”  oraz prezenty od koleżanek i kolegów z klasy przedszkolnej, kl. II i III.

Następnym punktem programu było tradycyjne posadzenie drzewka na placu szkolnym.

 Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na wspólne przyjęcie przygotowane przez rodziców.

Największą frajdę sprawiło krojenie tortu razem z panem dyrektorem.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

Uczniowie klasy I

z rodzicami,

panem dyrektorem,

wychowawczynią i paniami od j. angielskiego i religii.

#############################################################

Informacje i zdjęcia z wycieczki do Białowieży znajdują się na głównej stronie szkoły w zakładce WFOŚ.

#############################################################

Klasy młodsze również przyłączyły się do akcji sprzątania świata.

2 września - rozpoczęcie roku szkolnego