To było w 2012-2013
W górę Archiwum

Rok szkolny 2012-2013

:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

Udanych wakacji!!!

:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

Pożegnania nadszedł czas…

 25 czerwca 2013r. odbyła się pożegnalna dyskoteka dla uczniów kl. III. Rodzice przygotowali poczęstunek, zaprosili p. dyrektora oraz panie uczące w klasie „0” – Ewę Jurek, I – Małgorzatę Świst i II – Beatę Litwin.

W podziękowaniu za czteroletnią pracę p. Beata Zarzycka otrzymała od swoich wychowanków i rodziców piękne podziękowanie odczytane przez gospodarza klasy – Bartosza Borkowskiego.

Popołudniowy czas upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

***********************************
Wycieczka rowerowa do stajni

19 czerwca 2013r. kolejna grupa uczniów, tym razem z klas 0 – III była na wycieczce rowerowej do stajni w Turzych Rogach. Głównym celem wyjazdu była jazda konna. Każdy uczeń mógł uzyskać od pana instruktora pierwszych ważnych wskazówek dotyczących nauki jazdy konnej. Odbyło się również pieczenie kiełbasek i wspólna konsumpcja. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

Organizatorem wycieczki była p. Beata Zarzycka, opiekunem zaś p. Małgorzata Świst i rodzic – p. Ewa Śledź.

Opracowała: Beata Zarzycka

***********************************

WARSZTATY GARNCARSKIE W SZKOLE

18 czerwca 2013r. uczniowie szkoły podstawowej w ramach zajęć artystycznych uczestniczyli w warsztatach garncarskich prowadzonych przez artystkę z Białorusi p. Swietłanę Kacubę. Pani Swietłana, na co dzień, zajmuje się garncarstwem i ceramiką artystyczną. Artystka pokazała  uczniom tajniki lepienia i zdobienia z gliny, nauczyła jak lepić różne przedmioty na elektrycznym kole garncarskim. To była niezwykła zabawa i twórcze wyzwanie. Po zajęciach uczniowie czuli wielką twórczą satysfakcję.

 

***********************************
Od września razem

13 czerwca 2013r. odbyło się spotkanie uczniów klasy III naszej szkoły z kolegami ze szkoły w Turzych Rogach. Będą oni od nowego roku szkolnego wspólnie uczęszczać do klasy czwartej. Na to spotkanie przybyła przyszła wychowawczyni – p. Barbara Wróbel. Na początku każdy przedstawił się i powiedział o swoich zainteresowaniach. Następnie p. Beata Zarzycka i p. Barbara Wróbel oprowadzały uczniów po szkole pokazując, gdzie będą uczyć się oraz inne miejsca, z których będą korzystać od września 2013r. Kolejnym punktem spotkania było pieczenie kiełbasek i słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców naszej szkoły. Potem odbyły się gry i zabawy na boisku szkolnym. Integracja uczniów przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, nawet zawiązały się już pierwsze przyjaźnie.  

Nad całością czuwały: p. Beata Zarzycka i p. Urszula Bojar – wychowawczynie tychże klas.

 

***********************************

Spotkanie w Bibliotece Gminnej

 11 czerwca 2013r. w Bibliotece Gminnej w Strzyżewie odbyło się spotkanie dzieci z rodzicami, które w przyszłym roku szkolnym przyjdą do oddziału przedszkolnego z dziećmi klasy zerowej i klasy trzeciej wraz z wychowawcami – p. Ewą Jurek i p. Beatą Zarzycką.

Spotkanie rozpoczęła p. Barbara Siemionek – bibliotekarka tutejszej biblioteki. W celu zachęcenia przyszłych maluchów do szkoły, dzieci z klasy zerowej i klasy trzeciej prezentowały swoje występy, których nauczyły się w szkole. Następnie wszyscy wspólnie się bawili przy muzyce, a potem każdy miał możliwość wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało od pani bibliotekarki słodki upominek i opaskę odblaskową. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci z zadowoleniem rozeszły się do domów.

Opracowała: Beata Zarzycka

###########################################

Łeba edukacyjnie

 W dniach 4 – 7 czerwca 2013r. w ramach przedsięwzięcia „Edukacji ekologicznej w szkołach Gminy Łuków” został zorganizowany wyjazd edukacyjny do Łeby. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – V oraz chętni rodzice. Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i ojczystego krajobrazu, poznawanie znaczących miejsc przyrodniczych oraz wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. Podczas pobytu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na ścieżce przyrodniczej Słowińskiego Parku Narodowego, spacerowali po Wydmach Ruchomych, zwiedzili Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Motyli, Park dinozaurów, wchodzili do lustrzanego labiryntu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników wyjazdu było zwiedzenie Oceanarium i wejście na Latarnię morską w Czołpinie.

Wrażenia były niesamowite, na pewno na długo zostaną zachowane w pamięci.

Wykonane zdjęcia są pamiątką mile spędzonych chwil w pięknym zakątku Polski.

Zapraszamy do obejrzenia.

Wrażenia były niesamowite, na pewno na długo zostaną zachowane w pamięci.

Nie tylko zwiedzanie…
W czasie wyjazdu edukacyjnego do Łeby nie tylko zwiedzaliśmy, ale także był czas na zabawy, gry, dyskotekę i śpiew. Wszyscy chętnie się włączali i przyjemnie czas spędzali. Czas szybko minął, ale wspomnienia wciąż będą ożywały poprzez wykonane fotografie.

 

Organizatorem wyjazdu była p. Beata Zarzycka,
opiekunami zaś p. Małgorzata Świst, p. Beata Łukasik i p. Urszula Bojar.

###########################################

Dzień Rodziny

 3 czerwca 2013r. w naszej szkole jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Honorowymi gośćmi byli rodzice uczniów i ich rodzeństwo. Odpowiedzialni za ten dzień rodzice zorganizowali poczęstunek na świeżym powietrzu. Dzieci wraz z rodzicami piekli kiełbaski, piły napoje, a na zakończenie dzieci i rodzice brali udział w zawodach sportowych zorganizowanych przez wychowawczynie: p. Ewę Jurek, p. Małgorzatę Świst, p. Beatę Litwin i p. Beatę Zarzycką. Doskonale sprzyjała integracja rodziców, nauczycieli i uczniów. 
Wszyscy byli pełni wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięci.

Opracowała: p. Beata Zarzycka

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Rok Juliana Tuwima

29 maja 2013r. w Zespole Szkół w Gołaszynie odbył się X Gminny Przegląd Recytatorski. Otworzył go dyr. tutejszej szkoły – Jarosław Skrzyszewski. W swoim wystąpieniu wspomniał, że właśnie w tym roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima i dlatego tegoroczny przegląd poświęcony jest temu wielkiemu poecie. 
Jak każdego roku, tak i w tym, pojawili się na nim nasi uczniowie. Prezentowali utwory poetyckie o różnej tematyce. Klasa I w osobach: Natalka Kozłowska, Mateusz Ponikowski i Albert Mądry przedstawiła wiersz pt. „ Spóźniony słowik”, który jest zabawną opowieścią z życia ludzi, przeniesioną w świat zwierząt. Uczennice kl. III – Ania Kowalczyk, Magda Mitura, Marta Kozłowska i Emilka Kozdroń w oryginalny sposób, w formie RAP’u, z podkładem muzycznym, przedstawiły wiersz dotyczący zdrowia – „Raz, dwa, trzy…”. Weronika Domańska z klasy VI przypomniała radość z przyjścia wiosny recytując wiersz „Rwanie bzu”.
Do przeglądu recytatorskiego uczniów przygotowywały: p. Małgorzata Świst, p. Beata Zarzycka i p. Jolanta Zarzycka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!     

 

Opracowała: Beata Zarzycka

*******************************************************

Dzień brytyjski

28 maja 2013r. odbył się w naszej szkole Dzień brytyjski, poświęcony m.in. zespołowi The Beatles. Poprzez udział w konkursach i loterii uczniowie mogli wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami językowymi. W końcowej części odbył się koncert tego słynnego zespołu w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wzięły w nim udział 4 dziewczynki z kl. III – Marta Kozłowska, Magda Mitura, Ania Kowalczyk i Natalka Domańska. Zaśpiewały piosenkę „Yellow Submarine”.

Występujący uczniowie zostali obdarowani przez p. Martę Galińską – Mądry – nauczycielkę jęz. angielskiego upominkami za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Ten dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i wspaniałej zabawy.

 

                                                      Opracowała: Beata Zarzycka

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

28.05.2013r. - podsumowanie akcji „Zbieranie nakrętek i elektrośmieci”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek i elektrośmieci. Odbywało się to w formie konkursu klasowego i indywidualnego. Zebrane elektrośmieci, a było ich 104 kg, zostały przekazane do firmy Reba. Natomiast nakrętki, których zebrano łącznie 137kg 90 dag, zostały zawiezione do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Ważenie nakrętek z poszczególnych klas odbyło się 7 maja 2013r. w obecności komisji, w skład której wchodziły: p. Beata Zarzycka, p. Agnieszka Kruczek, uczennice kl. IIIB - Weronika Salij i Monika Żurawska.

Zwycięzcy w zbiórce baterii:

Szkoła Podstawowa

Kl. „0” – Klaudia Filipczak – 93szt.

Kl. I – Albert Mądry – 33szt.

Kl. II – Dominika Sójka – 62szt.

Kl. III – Emilia Kozdroń – 41szt.

Kl. IV – Bartosz Kruczek – 141szt.

Kl. V – Mateusz Szczygielski – 18szt.

Kl. VI – Bartłomiej Beczek – 367szt.

Zwycięskie klasy w zbiórce nakrętek:

Szkoła Podstawowa

Kl. III – 13kg 60dag

Kl. V – 18kg 10dag

Działanie to odbyło się w ramach projektu „Przyjaciel przyrody” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Opracowała B. Zarzycka

********************************
28 maja 2013r., sześcioro przedstawicieli dzieci, z oddziału przedszkolnego, wraz z wychowawczynią – p. Ewą Jurek, reprezentowało naszą szkołę na VI WIOSENNEJ SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowanej pod hasłem ,,Bezpieczny przedszkolak”, która odbyła się w Zespole Szkół w Czerśli. W skład drużyny wchodzili: Magdalena Borkowska, Emilia Kowalczyk, Aleksandra Wiącek, Maciej Kaczor, Tomasz Wiącek i Damian Wielgosz. Uczestnicy spartakiady, oprócz wiedzy na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym, musieli wykazać się także sprawnością ruchową podczas konkurencji sportowych. Organizatorzy zadbali o wspaniały nastrój, dobrą zabawę, ciekawe konkurencje i super nagrody dla każdej drużyny.

Szczególne podziękowanie składamy pani Agacie Kowalczyk (mamie Emilki) oraz panu Stanisławowi Kaczorowi ( tacie Maćka) za udostępnienie własnych samochodów i pomoc w dowiezieniu dzieci na spartakiadę.

********************************

Gościliśmy Mamę – bankowca

24 maja 2013r. na zaproszenie p. Beaty Zarzyckiej przybyła na zajęcia do klasy III mama jednego z uczniów – p. Agnieszka Cegłowska, pracująca w banku. Zapoznała dzieci z jego funkcjonowaniem i działalnością, omówiła podstawowe rodzaje usług świadczonych przez tego typu instytucje, a wśród nich lokaty, kredyty i pożyczki oraz karty płatnicze. Uczniowie uczyli się wypełniać stosowne druki podając m.in. odbiorcę i zleceniodawcę. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały pytania, na które pani Agnieszka wyczerpująco odpowiadała.

Dzięki spotkaniu z przedstawicielem banku, uczniowie w ciekawy i interesujący sposób zdobyli nie tylko wiele cennych informacji, ale również poszerzyli słownictwo związane z bankowością.

Bardzo dziękujemy p. Agnieszce za przybycie i poświęcenie czasu.

                                                                                     Opracowała: wych. Beata Zarzycka

*******************************
Ratujemy i Uczymy Ratować

W dniach 20 - 23 maja 2013r. uczniowie klasy III oraz chętni rodzice uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym
„Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Cykl zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy obejmował szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne. Poprowadziła je p. Beata Zarzycka.

Celem programu była praktyczna nauka uczniów elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w kilkuletnich dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

Uczniowie poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu. Następnie w sposób praktyczny ćwiczyli m.in. wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej.

Każdy uczeń mógł pod czujnym okiem nie tylko nauczyciela, ale także ratownika medycznego, praktycznie przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał Certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy oraz książeczki związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzięki Fundacji WOŚP, która wyposażyła szkołę w specjalne podręczniki, fantomy, film, zajęcia były przeprowadzone w atrakcyjny sposób. Cieszyły się dużym zainteresowaniem poruszaną problematyką.

                                                                                     Opracowała: Beata Zarzycka

********************************
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

    Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt.                   

10 maja 2013r. chłopcy naszej szkoły w osobach: Jan Cegłowski, Maciej Mitura, Bartosz Borkowski, Mateusz Bancerz i Patryk Wróbel pod czujnym okiem pana dyrektora i p. J. Borka brali udział w rozgrywkach sportowych w piłce nożnej. Wśród szkół gminnych, tj. Gołaszyn, Świdry, Gręzówka, Strzyżew zajęli I miejsce, tym samym przeszli do eliminacji powiatowych.

W eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 maja 2013r. uczestniczyło 14 drużyn z różnych szkół Powiatu Łukowskiego. Nasi chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem, wolą walki i ambicją sportową. Jest to dla nich początek drogi sportowej i prawdziwej rywalizacji.

                                                                                             Opracowała: Beata Zarzycka

********************************
Podsumowanie obchodów Dnia Ziemi

    W dniach 22 – 30 kwietnia obchodziliśmy Szkolne Dni Ziemi. W ostatnim dniu tychże obchodów odbyło się na Sali gimnastycznej oficjalne jego podsumowanie. Jednym z zadań uczniów z klas 0 – VI było wykonanie dowolną techniką plakatu promującego pozytywne zachowania proekologiczne. Wykonane prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Działanie to odbyło się w ramach projektu „Przyjaciel przyrody” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Każda klasa otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

Podsumowanie akcji „Listy dla Ziemi”

Do działań promujących pozytywne zachowania wobec przyrody należało również napisanie przez uczniów listów do dorosłych, w których przekonywali ich m.in. do recyklingu, sadzenia drzew i innych czynności dla poprawy jakości naszego środowiska. Z każdej klasy został wybrany najciekawszy napisany list i tym uczniom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez organizację SKO i Samorząd Uczniowski.

Oto zwycięzcy listów:

Justyna Wereszczyńska – kl. I

Aleksandra Bancerz – kl. II

Magdalena Wereszczyńska – kl. III

Agnieszka Wróbel – kl. IV

Małgorzata Cegłowska – kl. V

Patrycja Turska – kl. VI

                                                                                                                                    Opracowała Beata Zarzycka

********************************
Mądra Główka 2013

17 kwietnia 2013r. uczniowie klasy III z wych. p. Beatą Zarzycką pojechali do Podstawowej Szkoły Filialnej w Turzych Rogach na VIII Gminny Turniej Wiedzy Klas III „Mądra Główka 2013”. W turnieju wzięły udział klasy trzecie z czterech szkół: Aleksandrowa, Świdrów, Turzych Rogów i Strzyżewa. Celem spotkania było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, integracja uczestników, prezentowanie własnych uzdolnień, nawiązywanie kontaktów i przyjaźni między szkołami.
    Turniej rozpoczęła p. Beata Łukasik – kierownik szkoły witając wszystkie przybyłe osoby. Następnie każda klasa przedstawiła przygotowaną wcześniej przez siebie prezentację artystyczną, po której zaczęły się konkurencje: edukacja polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza i język angielski, przeplatane one były konkurencjami sportowymi.

    Rywalizacja była bardzo duża. Po podsumowaniu wszystkich punktów, uczniowie kl. III ze Strzyżewa i uczniowie kl. III z Turzych Rogów uzyskali po tyle samo punktów, więc po dogrywce jednym punktem zwyciężyła kl. III z Turzych Rogów, a uczniowie kl. III ze Strzyżewa zajęli II miejsce.

 Pan dyr. Janusz Kozłowski wręczył nagrodę, dyplom
oraz statuetkę „Sowy – Mądrej Głowy”.

Na zakończenie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

Chociaż ten dzień był bez podręczników, to jednak uczniowie poszerzyli swoją nie tylko wiedzę, ale również zdobyli nowe doświadczenie.

Słowa podziękowania należą się rodzicom: mamie Kuby – p. Agacie Kowalczyk, która także kibicowała i wspierała uczniów, mamie Mateusza Bancerza – p. Anecie Bancerz oraz tacie Bartka – p. Tomaszowi Borkowskiemu, którzy służyli swoją pomocą w przywiezieniu i odwiezieniu uczniów.

                                                                                   Opracowała: Beata Zarzycka
Poniżej galeria zdjęć:

 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

27 marca 2013r. - uroczyste rozdanie dyplomów w związku z III Ogólnopolskim konkursem  plastycznym

BEZPIECZNIE NA WSI-POWIEDZ STOP UPADKOM!”

 Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, który został zorganizowany przez Oddział Regionalny KRUS w Lublinie.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych.

Prace Magdaleny Mitury i Bartosza Borkowskiego (uczniów klasy III)  zwyciężyły w eliminacjach gminnych i zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych i wprowadzenie uczniów do tematyki konkursu odpowiedzialne były: p. Beata Zarzycka, p. Renata Pycka, A. Rzymowska.

        Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 27 marca 2013r.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy przygotowane przez op. SU – p. Ewę Jurek i nagrody ufundowane przez op. SKO – p. Beatę Zarzycką, które zostały wręczone w klasie.

Doceniamy wysiłek i pracę każdego dziecka oraz wszystkim gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Opracowała: p. Beata Zarzycka

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

X Szkolny Dzień Teatru„Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce”

Marek Głogowski

Tegoroczny, Jubileuszowy Szkolny Dzień Teatru odbył się w naszej szkole dn. 26.03.2013 r. Z tej okazji aktorzy Koła Teatralnego „Igraszka” -  uczniowie kl. I ze szkoły w Strzyżewie i Turzych Rogach - przygotowali  i wystawili spektakl oparty na znanej baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Po raz pierwszy w  obchody Międzynarodowego Dnia Teatru włączyli się  uczniowie ze Szkoły Filialnej w Turzych Rogach. Był to wspaniały element integracji uczniów z obu szkół.

Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście: p. Dyrektor – Janusz Kozłowski, uczniowie klas 0 – III ze Strzyżewa i Turzych Rogów wraz z wychowawczyniami, uczniowie klas IV – VI z wychowawczyniami, p. bibliotekarki: Barbara Siemionek i Janina Gruza, nauczyciele oraz rodzice.

W trakcie  prezentowania najważniejszych faktów z dziesięcioletniej historii naszego koła, publiczność wraz z aktorami żywo włączyła się w zaproponowane zabawy teatralne.

Przedstawienie miało bogatą oprawę scenograficzną i muzyczną, aktorzy wystąpili w ciekawych kostiumach.

Na uwagę zasługuje fakt owocnej współpracy z rodzicami, którzy włączyli się w przygotowanie elementów scenografii, kostiumów, a także zatroszczyli się o bezpieczny dowóz dzieci na uroczystość.

Aktorzy wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Świst, p. Renatą Turską, p. Martą Antoniuk, zebrali gromkie brawa i wysokie oceny nie tylko za dzisiejszą uroczystość, ale również za dotychczasową, owocną działalność.

Fakt ten skłania nas do kontynuacji tego przedsięwzięcia.

         Spotkanie zakończyliśmy słodkim akcentem ufundowanym przez Radę Rodziców i Sklepik Uczniowski.           

              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Jubileuszowego X Dnia Teatru.

Opracowanie: Małgorzata Świst, Renata Turska

 ********************************************************************

21 marca - DZIEŃ WIOSNY

**********************************************

Sprawdzian trzecioklasistów 2013 Operon

14 marca 2013r. uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji pt. „Spotkanie w ciemnościach’.

Test trzecioklasisty był podsumowaniem pierwszego etapu edukacji, który prezentował szczegółowe wyniki pokazujące poziom zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności przez dziewięciolatków. Składał się on z dwóch części: języka polskiego i matematyki.

Przed przystąpieniem do pisania sprawdzianu, uczniowie oglądali film terapeutyczny, który pozwolił im ograniczyć stres i wyzwolić odpowiednią koncentrację.

Opracowała wych. Beata Zarzycka

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

26 lutego 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z posterunku w Łukowie, w osobach: dyżurny zmiany – p. Wyrzykowski Marian, starszy przodownik – p. Izdebski Andrzej oraz starszy przodownik, przewodnik psa służbowego  – p. Godlewski Adam.

Tematem prelekcji był „Bezpieczny przejazd”. Obecni funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w obszarze kolejowym. Przybliżyli również historię SOK (Straży Ochrony Kolei) oraz zademonstrowali środki przymusu bezpośredniego i tresurę psa.

Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przybyłych gości oraz przyglądali się, jak wyglądają techniki interwencyjne. Mieli także możliwość praktycznego zastosowania prezentowanych akcesoriów.

Spotkanie zorganizowała p. Beata Zarzycka.

Choinka szkolna

W sobotę, 26 stycznia 2013r. w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Tradycyjnie uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej. Impreza dla klas 0 – 3 rozpoczęła się o godz. 14.00. Dzieci podczas zabawy choinkowej świetnie się bawiły, a rodzice w tym czasie przygotowywali smaczny poczęstunek. O 18.00 zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie rozeszli się do domów, a impreza trwała dalej - dla uczniów klas gimnazjalnych.

Opracowała: Beata Zarzycka

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

W poniedziałek, 21 stycznia, w naszej szkole odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na początku p. dyrektor powitał wszystkich gości. Następnie dzieci z klas 0 – 3 przedstawiły swoim babciom i dziadkom program artystyczny, w którym recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Oczywiście były również życzenia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Babcie i dziadkowie włączyli się także do wspólnej zabawy z wnukami. Uroczystość przygotowały wychowawczynie: p. Ewa Jurek, p. Małgorzata Świst, p. Beata Litwin i p. Beata Zarzycka.

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom dziękujemy za przybycie

i życzymy, aby w zdrowiu i radości upływało Wasze życie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                Opracowała: Beata Zarzycka

********************************************************************************

Akcja „Góra Grosza” 2012

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do akcji „Góra grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Miała ona formę konkursu międzyklasowego na poszczególnych etapach edukacyjnych.

Za I etap odpowiedzialna była p. Beata Zarzycka, natomiast za dwa pozostałe etapy p. Renata Pycka, p. Renata Zaremba i  p. Renata Turska.

7 stycznia 2013r. nastąpiło liczenie zgromadzonych pieniędzy,
a 15 stycznia 2013r., na apelu szkolnym, została podsumowana cała akcja. Łącznie zebrano 13279 monet na kwotę
282zł 83gr.

Klasy 0 – III łącznie zebrały 5996 monet, co dało kwotę 118zł 79gr.

Najwięcej zebrała i I miejsce zajęła kl. II z kwotą 41zł 53gr.

Następnie kl. I, która zgromadziła 32zł 28gr, kl. „0” – 26zł 32gr i kl. III – 18zł 66gr.

Nagrodą za I miejsce był kalendarz i słodycze ufundowane przez organizację SKO.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w szczytny cel akcji.

Opracowała Beata Zarzycka

********************************************************************************

20 grudnia 2012r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie Jasełek, tym razem w wykonaniu uczniów klas 0 – III.

Nad całością czuwała p. katechetka – Barbara Niedziółka i wychowawczyni kl. III – p. Beata Zarzycka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

                                                                                                                 Opracowała: B. Zarzycka

************************************************************************

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2013 Roku wiele radości, szczęścia i wszelkiej pomyślności życzą dzieci z klas 0 - III z wychowawczyniami.

***********************************************************************

21 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II pojechały do Siedlec na widowisko baletu współczesnego, w wykonaniu artystów ze Szkoły Teatru Tańca Caro Dance, pod tytułem ,,Dziadek do orzechów".

***********************************************************************

18 grudnia odbył się apel, na którym uczniowie biorący udział w szkolnym etapie XIII edycji Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego odebrali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizację SKO.

***********************************************************************

13 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie
XIII Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego
organizowanego w Gręzówce. Jedną ze szczęśliwych laureatek była Paulinka Borkowska z oddziału przedszkolnego. Jej kartka świąteczna została wyróżniona spośród 113 innych prac nadesłanych na konkurs. Serdeczne gratulacje!!!

************************************************************************************

6 grudnia - MIKOŁAJKI

Jak co roku, naszą szkołę, odwiedził Mikołaj, a pomagały mu Śnieżynki. Wizyta była udana i dostarczyła wiele radości dzieciom z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Wszyscy solennie obiecali, że będą grzeczni i z niecierpliwością będą czekać na następną wizytę.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

28 listopada 2012r. dzieci z klas 0 – 3 uczestniczyły w dyskotece andrzejkowej. Podczas trwania dyskoteki odbyły się wróżby andrzejkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz każde dziecko mogło wziąć udział w loterii „Każdy los wygrywa” zorganizowanej przez organizację SKO.

                                           Opracowała Beata Zarzycka

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Być uczniem - to brzmi dumnie

Dnia 29.10. 2012r. odbyło się  uroczyste ślubowanie – pasowanie na ucznia kl. I Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Ten szczególny dla pierwszaków dzień zorganizowała wychowawczyni, p. Małgorzata Świst.

Uroczystość prowadzili uczniowie kl. III Ania Kowalczyk i Bartek Borkowski. W trakcie prezentacji pierwszaki przekonały  publiczność o swojej wiedzy patriotycznej, polonistycznej, matematycznej, środowiskowej i  umiejętnościach: recytatorskich, muzycznych, plastycznych, tanecznych i o tym, że są sprawni.

         Następnie wszyscy stali się świadkami uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, którego dokonał Pan dyrektor Janusz Kozłowski. Każdy pierwszak pieczętował odciskiem palca Akt ślubowania – pasowania na ucznia i otrzymał pamiątkowy dyplom.

Rodzice z uwagą i wzruszeniem podziwiali swoje dzieci, których obdarowali upominkami. Pierwszaki otrzymały również prezenty od koleżanek i kolegów z klasy 0, II i III oraz katechetki p. Barbary Niedziółki i anglistki p. Marty Galińskiej – Mądry.

Następnie rodzice zaprosili na tort i słodki poczęstunek. Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszaki posadziły drzewko przed szkołą.

    Ten szczególny dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.

                                                                               Opracowała - M. Świst

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

8 listopada 2012 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc".

Przygotowanie wspólnego posiłku poprzedziły rozmowy z dziećmi o ważnej roli śniadania w codziennej diecie ucznia.

Uczniowie wspólnie z wychowawczyniami przygotowali kanapki, sałatki owocowe i warzywne oraz surówki. Nie zabrakło również nabiału.

Następnie przy udekorowanych stołach i w miłej atmosferze wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Śniadanie bardzo smakowało, dało dzieciom siłę i energię do dalszej pracy.
Akcja była bardzo pożyteczna, bo oprócz wspólnej pracy przy wykonaniu śniadania i wspólnego jedzenia przypomniała o higienie oraz kulturze spożywania zdrowego posiłku.

Opracowała: Beata Zarzycka

Zdjęcia z akcji na stronach poszczególnych klas: KLASA I    KLASA II     KLASA III

 3 września 2012r. - WITAJ SZKOŁO!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 1 września o godz. 9.30. Uczniów, rodziców i nauczycieli, zebranych na sali gimnastycznej, powitał pan dyrektor Janusz Kozłowski. Życzył wszystkim wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym roku. Następnie, w klasach, odbyło się spotkanie z wychowawcami.