To było w 2011-2012
W górę Archiwum

Rok szkolny 2011 - 2012

****************************
26 czerwca uczniowie klas 0 - III udali się do SIEDLECKIEJ KRAINY PRZYGÓD, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieciaki miały okazję pojeździć na quadach, zjechać na linie, strzelać z łuku i z wiatrówki, pograć w golfa, a nawet wydoić krowę. Po tak intensywnych zajęciach bardzo smakowały pieczone kiełbaski i słodycze. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Opiekunami wycieczki były panie: B. Zarzycka, M. Świst, E. Jurek, M. Borkowska.

*****************************

20 czerwca 2012r. odbyło się spotkanie uczniów klasy III naszej szkoły, z koleżankami ze szkoły w Turzych Rogach. Dzieciaki miały okazję bliżej się poznać, gdyż w nowym roku szkolnym będą wspólnie uczęszczać do klasy czwartej.

Kliknij dwukrotnie, aby dodać zdjęcia

Aby przełamać nieśmiałość, każdy, na wspólnych zajęciach plastycznych, wykonał sobie wizytówkę i powiedział kilka słów na swój temat. Potem odbyły się zabawy sportowe.

Kliknij dwukrotnie, aby dodać zdjęcia

Dużo radości sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek i słodkie przyjęcie zorganizowane przez rodziców.

Kliknij dwukrotnie, aby dodać zdjęcia

Potem nastąpiło zwiedzanie szkoły. Duże wrażenie na naszych gościach wywarła ogromna ilość pucharów i dyplomów. Pokazaliśmy sekretariat, gabinet pana dyrektora, bibliotekę, czytelnię z centrum multimedialnym, salę gimnastyczną, a na zakończenie udaliśmy sie do Gminnej Biblioteki Publicznej. Czas spędziliśmy w miłej i przyjaznej atmosferze i pierwsze lody zostały przełamane. Spotkamy się ponownie po wakacjach, jako czwartoklasiści.

Kliknij dwukrotnie, aby dodać zdjęcia

Nad całością spotkania czuwały nasze wychowawczynie:

p. Urszula Bojar i p. Ewa Jurek.

*****************************
W dniach 5 – 6 czerwca 2012r. uczniowie z klasy II i III naszej szkoły oraz z klasy II i III ze szkoły filialnej w Turzych Rogach wraz z rodzicami wzięli udział wycieczce rekreacyjno – pielgrzymkowej do Częstochowy. Celem wycieczki było poznanie krajobrazu krasowego na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej, podziwianie piękna przyrody, zabytków, skał wapiennych, zwiedzanie miejsc sakralnych. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny – jedną z największych w Polsce i Europie, ruiny średniowiecznego zamku w Olsztynie, Muzeum Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Jadąc do Sanktuarium Matki Leśniowskiej widzieliśmy Jaskinię Niedźwiedzia. Dzień zakończyliśmy wyjściem na wieczorny Apel Jasnogórski. W drugim dniu już o godz. 6 rano byliśmy w kaplicy, aby zobaczyć odsłonięcie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. zamówionej w naszej intencji oraz zwiedziliśmy najważniejsze miejsca znajdujące się na terenie Jasnej Góry. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, emocji i zadowolenia nie tylko wizualnych, ale przede wszystkim duchowych. Organizatorem była p. Beata Zarzycka, opiekunem zaś p. Barbara Niedziółka.

                                                                                       Opracowała: B. Zarzycka

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

1 czerwca 2012r. - Dzień Rodziny

Zdjęcia z uroczystości na stronach poszczególnych klas!!!

Klasa I    Klasa II     Klasa III

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

30 maja 2012r.

Tradycją naszej szkoły są spotkania przyszłych przedszkolaków z dziećmi, które w bieżącym roku szkolnym uczęszczały do ,,zerówki" oraz klasy III. Ich organizatorkami w bieżącym roku szkolnym były: p. Barbara Siemionek - bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewie oraz p. Małgorzata Świst i Ewa Jurek.

Dzieci miały okazję poznać przyszłe koleżanki i kolegów, zaprezentować swoje umiejętności taneczne, muzyczne, plastyczne, wykonać ozdobną czapeczkę, wykazać się umiejętnością rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku. Na zakończenie wszyscy otrzymali napoje oraz słodkie upominki.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

18 maja 2012r. w naszej szkole została zaprezentowana, przez p. Sławomira Śledzia – przyrodnika ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków wystawa pt. „Cztery pory roku w gminie Łuków”. Przedstawiona prezentacja wraz z prelekcją ekologiczną przybliżyła uczniom środowisko naturalne gminy Łuków. Zdobyte wiadomości zostaną wykorzystane na zajęciach przyrodniczych.

Opracowała B. Zarzycka

*****************************************

Nasza szkoła włączyła się w realizację konkursu pod hasłem „Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się!”. Konkurs plastyczny, na laurkę dla mamy, skierowany był do uczniów klas I – III, którego celem było poproszenie swoich mam o zadbanie o swoje zdrowie i zgłoszenie się na badania profilaktyczne.

Do wychowawców klas wpłynęło 18 prac uczniów.

17 maja 2012r. odbyły się eliminacje szkolne, w których zostały wyłonione najciekawsze prace następujących uczniów: z klasy I – Aleksandry Grochowskiej i Dominiki Sójki, z klasy II – Mateusza Bancerza i Bartosza Borkowskiego, z klasy III – Agnieszki Wróbel i wysłane do Biura Poselskiego Joanny Muchy w Lublinie.

Pozostałe prace zostały zawieszone na tablicy szkolnej. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie życząc, aby ich prośby do mam się spełniły.

Prace dzieci pięknie prezentują się na szkolnej gazetce.

Opracowała B. Zarzycka

*****************************************

4 kwietnia 2012r. nastąpiło rozdanie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursach: „Bezpiecznie na wsi – czy upadek to przypadek?” i „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują”. Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy!

Oto zdjęcia z tej uroczystości.

Opracowała: B. Zarzycka

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

IX Szkolny Dzień Teatru

Już po raz dziewiąty organizujemy w naszej szkole Szkolny Dzień Teatru. Z tej okazji Koło teatralne „Igraszka” pod opieką p. Małgorzaty Świst, p. Renaty Turskiej oraz p. Marty Antoniuk przygotowało  przedstawienie pod hasłem „Wiersze znane i lubiane”, w którym aktorzy -  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I, wczuwając się w swoje role, zaprezentowali inscenizacje wybranych wierszy literatury dziecięcej.

         Zaproszeni goście, P. dyrektor Janusz Kozłowski, uczniowie kl. II, III,  IV wraz z wychowawczyniami, Panie bibliotekarki: p. B. Siemionek, p. J. Gruza oraz rodzice, mieli okazję obejrzeć prawdziwe talenty sceniczne, które rozbłysły w odgrywanych scenach. Aktorzy wystąpili w ciekawych kostiumach, a publiczność żywo reagowała oklaskami.

Popatrzmy na fotografie z tej uroczystości:

##################################

21 marca – Dzień Wiosny

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W ten dzień każdy miał na sobie coś zielonego. W pierwszej części programu poszczególne klasy prezentowały swoje wiosenne występy przygotowane pod kierunkiem wychowawców klas. Następnym punktem programu było spalenie marzanny. Na koniec wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w występie zespołu „Stworzeni do walki”. Prezentowali oni hip – hopową muzykę chrześcijańską.

Wytworzyła się prawdziwie wiosenna atmosfera.

Podsumowanie wiosennych konkursów

21 marca 2012r. zostały również podsumowane dwa konkursy organizowane prze opiekuna SKO i opiekuna SU klas młodszych. Pierwszy to konkurs plastyczny pod hasłem „Oszczędzamy wiosną” dla dzieci klasy zerowej i drugi „Wiosenna rymowanka o oszczędzaniu” adresowany do uczniów klasy I, II i III.

Wyróżnionym uczniom dyplomy wręczył pan dyrektor, a nagrody rzeczowe ufundowane przez opiekuna SKO i bank wręczały: p.Beata Zarzycka, p.Ewa Jurek. Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Wiosenne spotkanie

W Pierwszy Dzień Wiosny mali czytelnicy naszej szkoły odwiedzili Bibliotekę Publiczną. Dzieci oglądały wystawę pt. „Cztery pory roku w Gminie Łuków” p. Sławomira Śledzia – miejscowego przyrodnika oraz uczestniczyły w zajęciach związanych z wiosną prowadzonych przez bibliotekarkę - p. Basię Siemionek. Poszerzyły wiedzę na temat fauny i flory swojej miejscowości.

                                                                      Opracowała: B. Zarzycka

*****************************************

15 marca 2012r. uczennica klasy II – Magdalena Mitura wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – KANGUR 2012 – Żaczek. W ciągu 75 minut miała rozwiązać 21 zadań o różnym stopniu trudności. Gratujemy odwagi i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w przyszłym roku.

                                                          Wychowawczyni: B. Zarzycka

*****************************************

W dniu 12 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzyżewie odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięli udział uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej.

Zajęcia prowadziła Pani Barbara Siemionek.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa i edukacja biblioteczna. Mali czytelnicy dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, poznali rodzaje książek oraz nauczyli się jak je szanować. Uczestnicy także rozwiązywali wspólnie krzyżówkę, której hasło było podsumowaniem zajęć: „Książka uczy i bawi”.

Lekcja bardzo podobała się uczniom i w przyszłości na pewno będą chętnie korzystać z biblioteki.

Wychowawca świetlicy

Marta Antoniuk

*****************************************

9 marca 2012r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział  w przedstawieniu pt. „Figle Pana Bałagana”.

Aktorzy zachęcali dzieci do dbania o ład i porządek w szkole i w domu. Nakłaniali również wszystkich do pomocy rodzicom w różnych pracach.

Ważnym elementem teatrzyku było kształtowanie nawyku dbałości o czystość i higienę osobistą. Dzieci z ciekawością śledziły treść bajki, zabawne teksty i śmieszne zachowania bohaterów.

Opracowała: Beata Zarzycka

*****************************************

Pasowanie na czytelnika

28 lutego uczniowie klasy I wzięli udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez p. bibliotekarkę Janinę Gruza, w trakcie której stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Mieli okazję wykazać się znajomością bohaterów ulubionych bajek, poznać zasady korzystania z biblioteki oraz dowiedzieli się, w jaki sposób szanować wypożyczane książki. Spotkanie zakończyło się uroczystym „pasowaniem na czytelnika”, wręczeniem pamiątkowych dyplomów i książeczek oraz wypożyczeniem pierwszych książek.

Wychowawca – Renata Turska

:)   :)   :)   :)   :)   :)   :)   :)   :)   :)

14 .02.2012r. - WALENTYNKI

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się ,,poczta walentynkowa", którą w tym roku szkolnym przygotowały organizacje SKO i SU. Osoby, które nazbierały najwięcej kartek otrzymały słodkie upominki.

************************************

28 stycznia odbyła się coroczna ,,Zabawa choinkowa".

Zdjęcia na stronach poszczególnych klas oraz w GALERII.

************************************

Od wielu lat w naszej szkole organizowane są spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc utrzymać dotychczasową tradycję, również w tym roku dzieci z klas 0-III zorganizowały z tej okazji uroczystość, która odbyła się 20 stycznia 2012 r.

Szkołę odwiedzili zaproszeni przez wnuków babcie i dziadkowie. Goście przybyli bardzo licznie. Z zachwytem i dumą spoglądali na swe ukochane wnuczęta, które z radością prezentowały się podczas występów artystycznych. Na tle wspaniałej dekoracji odegrany został teleturniej ,,Familiada”, gdzie o zwycięstwo walczyła drużyna babć i drużyna dziadków.

W ,,przerwach na reklamę” dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały układy taneczne. Następnie wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców.

Wszystkim czas minął bardzo szybko, w przyjemnej atmosferze.

Dzieci oddziału przedszkolnego.

Uczniowie klasy I.

Uczniowie klasy II.

Uczniowie klasy III.

Nad całością uroczystości czuwały panie:
M. Świst, R. Turska, B. Zarzycka, E. Jurek.

Pozostałe zdjęcia na stronach poszczególnych klas.

#############################

„Góra Grosza”

 W dniu 10 stycznia 2012r. odbyło się podsumowanie  akcji
„Góra Grosza”, w której uczestniczyły również klasy 0 – 3.

Kwoty poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

klasa „0” -  18zł 99gr  

klasa I – 16zł 30gr

klasa II – 32zł 33gr

klasa III – 68zł 97gr

Łącznie zebrały 153zł 59gr.

Zwyciężyła klasa III, natomiast wyróżnienie otrzymała klasa II.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami oraz kalendarzami ufundowanymi przez organizację SKO i Sklepik Uczniowski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

                Opracował opiekun SKO – Beata Zarzycka

#############################

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Uczennice klasy I – Dominika Sójka, Aleksandra Grochowska oraz Sandra Fijołek pod kierunkiem wychowawczyni  - przygotowały szopkę na konkurs bożonarodzeniowy organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Gręzówce.

Szopka została wyróżniona, a dziewczynki otrzymały wspaniałe nagrody. Ich wręczenie odbyło się 14 grudnia 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Gręzówce. Uroczystości tej towarzyszyła wspaniała, świąteczne atmosfera.

Wychowawca – Renata Turska

#############################

13 grudnia 2011r. uczniowie z klas I – III pojechali na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Wzięli udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych. Wykonywali ozdoby choinkowe – bombki z bibuły. Zwiedzali również stałe i nowe wystawy twórców Ziemi Łukowskiej. Mieli okazję posłuchać opowiadań pana Kazimierza Kasprzaka – podróżnika Lubelszczyzny, który  zwiedził wszystkie kontynenty świata i obejrzeć jego wystawę zatytułowaną „Dwa oblicza Syberii”. Na pamiątkę pobytu w muzeum wpisali się do pamiątkowej księgi.

Opiekunami były: p. Beata Zarzycka (organizator), p. Ewa Jurek, p. Renata Turska.

Opracowała – p. Beata Zarzycka

#############################

MIKOŁAJKI

6 grudnia każde dziecko niecierpliwie czeka na prezent od Mikołaja.
W tym roku także nas odwiedził i obdarował wszystkich uczniów.  Dzieci w podziękowaniu za prezenty recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Pozostałe zdjęcia na stronach poszczególnych klas.

#############################

Andrzejkowe wróżby

29 listopada dzieci z klas 0 - III uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez uczniów SU klas młodszych związanych z ,,ANDRZEJKAMI". Ponadto organizacja SKO przygotowała loterię fantową ,,Każdy los wygrywa". Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń, o czym świadczą poniższe zdjęcia:

#############################

17 listopada 2011r. kilkanaście osób z naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez opiekuna SKO – p. Beatę Zarzycką.

    Głównym punktem zwiedzania była Mennica Polska – miejsce, gdzie produkuje się m.in. polskie monety obiegowe i kolekcjonerskie, wszystkie polskie odznaczenia państwowe, medale i znaczki. Dzieci uczestniczyły również w lekcji  „Historia pieniądza”.

Ponadto miały możliwość zobaczyć na żywo zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz były na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim.

Widziały także, jak wygląda nasza stolica „nocą”, jak jest pięknie oświetlona.

Na pewno każdy z uczestników będzie miał w pamięci ten udany wyjazd.

                                              Opracowała – Beata Zarzycka

#############################

,,Śniadanie daje moc"

Uczniowie z klas I - III naszej szkoły również przystąpili do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc". Razem z rodzicami i wychowawcami przygotowali, najpierw w klasach, a potem na szkolnej stołówce, drugie śniadanie, które z panem dyrektorem i nauczycielami wspólnie zjedli. Uczestnikom bardzo podobał się wystrój stołówki oraz sposób przygotowania poszczególnych produktów, tak ważnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu dziecka. Wszyscy wyrazili chęć zorganizowania kolejnego takiego śniadania w przyszłości.

Innych zdjęć szukaj na stronach poszczególnych klas.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

3 listopada uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z rodzicami i  wychowawczyniami wybrali się na Cmentarz Parafialny w Zarzeczu Łukowskim, gdzie odmówili modlitwę i zapalili znicze przy grobach żołnierzy.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

30 września 2011r. uczniowie klasy I, II i III Szkoły Podstawowej w Strzyżewie wraz z opiekunami: p. Beatą Zarzycką (organizator wycieczki), p. Renatą Turską i p. Ewą Jurek pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Na początku zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum Etnograficzne oraz wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, której temat brzmiał „Maski afrykańskie”.

Z muzeum udaliśmy się na Starówkę. Spacerkiem przeszliśmy obok Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, podziwialiśmy budowle Starego Miasta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Całodniową wycieczkę zakończyliśmy pobytem w McDonald’s.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (fot. p. Beata Zarzycka).

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

1 września 2011r. - WITAJ SZKOŁO!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 1 września o godz. 9.30. Uczniów, rodziców i nauczycieli, zebranych na sali gimnastycznej, powitał pan dyrektor Janusz Kozłowski. Życzył wszystkim wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym roku. Następnie, w klasach, odbyło się spotkanie z wychowawcami.