To było w 2009/2010
W górę Archiwum

 

****************************************

9 czerwca 2010r.

Podsumowaniem realizacji II edycji Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" była prezentacja efektów, która odbyła się 9 czerwca 2010r. Obejrzała ją liczna grupa zaproszonych gości. Uczniowie klasy I zaprezentowali: improwizację ruchową piosenki  ,,Kwiecień” z wykorzystaniem tęczowych chusteczek; inscenizację wiersza –„Sznurek Jurka” wg pomysłu dzieci; występ wokalno – instrumentalny w piosence „Zostań przyjacielem Ziemi"  z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych; przedstawienie teatralne „W Ekolandii”; piosenkę ,,Bociany” – w interpretacji wokalno – ruchowej utworu; teatrzyk „Zwierzęta” z wykorzystaniem pacynek na podstawie wierszy J. Brzechwy;  „Mini – cyrk” – pokaz ćwiczeń z wykorzystaniem akcesoriów sportowych:„Latające talerzyki”; spacer na szczudłach; żonglerkę piłkami i obręczami; pokaz jazdy na deskorolce; kozłowanie piłką. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i myszki - palcynki. Ważnym punktem programu była prezentacja multimedialna, która zawierała przegląd zajęć, zabaw i wycieczek  realizowanych w ramach Projektu. Goście mogli obejrzeć przygotowaną wystawę prac dzieci: albumy, prace plastyczne, techniczne, instrumenty muzyczne, pomoce do zajęć…Realizacja II edycji Projektu zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

7 czerwca 2010r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzyżewie odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z oddziału przedszkolnego z dziećmi, które w przyszłym roku rozpoczną edukację przedszkolną. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia biblioteki i zapoznania się z książeczkami dla najmłodszych. Następnie dzieci miały okazję wykazać się swoją twórczością plastyczną. Uczestniczyły również, wspólnie z rodzicami, w zabawach tanecznych. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa z chustą animacyjną. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz książeczkę do kolorowania. Wspólny pobyt sprawił dzieciom wiele radości i zadowolenia. Organizatorem spotkania była p. Barbara Siemionek we współpracy z wychowawczynią klasy zerowej - p. Beatą Zarzycką.

Opracowała: Beata Zarzycka

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

1 czerwca - Dzień Dziecka

Jak co roku wszystkie dzieci z klas 0 - III, rodzice i wychowawcy spotkali się na wspólnej imprezie - PIKNIKU RODZINNYM. Było miło i przyjemnie. Atrakcją stały się własnoręcznie upieczone kiełbaski, a rodzice zadbali o słodkie upominki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie

27 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej w Gołaszynie odbył się Gminny Przegląd Recytatorski. W tegorocznym przeglądzie recytatorzy zmagali się z poezją patriotyczną.
My również mieliśmy swoją reprezentantkę w tym przeglądzie. Kamila Ptaszyńska zaprezentowała utwór Czesława Janczarskiego „Piękna jest nasza ziemia”. Występ Kamili bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami oraz nagrodą książkową.

Wychowawczyni: Renata Turską

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

20 maja 2010r. w Zespole Szkół w Czerśli odbyła się III Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem ,,Królewna Śmieszka i Ekoludki". Z naszej klasy wzięła w niej udział drużyna w składzie: Bartek Borkowski, Marta Kozłowska, Magda i Maciek Mitura oraz Magda Wereszczyńska. Na ten wyjazd przygotowaliśmy transparent z napisem: ,,Koleżanko i Kolego! Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko". Braliśmy udział w różnych konkurencjach umysłowych i sprawnościowych. Była to wspaniała zabawa.

Opracowała: Beata Zarzycka

><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Uczniowie kl.III pod opieką p. Beaty Litwin wzięli udział w V Gminnym Turnieju Wiedzy Klas Trzecich pt. ,,Mądra Główka".

Zaprezentowaliśmy układ taneczny do piosenki ,,Duszki". Szczególnie podobały nam się konkurencje sportowe. Dużo wysiłku wymagały od nas zadania z edukacji polonistycznej, matematycznej i środowiskowej.

Co prawda zajęliśmy IV miejsce, ale zadowoleni, pełni wrażeń, z nagrodami wróciliśmy do szkoły. Spotkanie integracyjne na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Beata Litwin

**************************************************

14 maja 2010r. uczennica klasy III - Julia Jezierska oraz uczennica klasy II - Małgorzata Cegłowska, pod opieką p. Beaty Litwin i p. Renaty Turskiej, reprezentowały naszą szkołę w X Jubileuszowym Przeglądzie Piosenki w Gręzówce. Zaśpiewały utwór z repertuaru zespołu ,,2+1" pod tytułem ,,Chodź, pomaluj mój świat". Występ dziewczynek był bardzo udany, publiczność nagrodziła je gromkimi brawami, a organizator - nagrodami rzeczowymi.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Trwa realizacja II EDYCJI Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Edukacji. Zajęcia z uczniami prowadzone są w klasie I, w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Dzieci rozwijają swój potencjał intelektualny poprzez korzystanie z wielu pomocy, zgromadzonych w Ośrodkach Zainteresowań, jakie szkoła otrzymała w ramach Projektu. Poniżej wybrane zdjęcia:

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

23 kwietnia - APEL O ZDROWIU

    W ramach realizacji programu ,,Żyj zdrowo i bezpiecznie” odbył się apel, który przygotowali uczniowie z klasy II i III pod opieką pań: Beaty Litwin, Ewy Jurek. Swoim koleżankom i kolegom z klas młodszych zaprezentowali inscenizację pod tytułem ,,Najważniejsze to dbać o zdrowie”. Przypomnieli wszystkim o przestrzeganiu pewnych nawyków higienicznych i promowaniu zdrowego stylu życia. Pokazali też, jak należy prawidłowo zachować się w razie ataku psa.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    14 kwietnia klasa III przystąpiła  do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty organizowanego przez wydawnictwo OPERON. Pod okiem wychowawczyni, p. Beaty Litwin, trochę stremowani, ale w dobrych humorach poradzili sobie, z pierwszym w ich szkolnej karierze, tak poważnym sprawdzianem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Strzyżewie

z okazji nadejścia WIOSNY

23 i 26 marca dzieci z klas 0 - III wraz z wychowawcami były z wizytą w Bibliotece Publicznej w Strzyżewie. Wszyscy zostali zaproszeni przez Panią Bibliotekarkę – Barbarę Siemionek – na zajęcia warsztatowe tematycznie związane z nadejściem wiosny. Uczniowie mieli okazję powtórzenia wiadomości na ten temat oraz poznania wielu ciekawostek. Słuchali śpiewu ptaków, rozwiązywali zagadki oraz świetnie bawili się podczas zabaw ruchowych.
    To był czas spędzony pożytecznie, a zarazem bardzo miło.

Opracawała: Renata Turska

*********************************************

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET:

w klasie 1         w klasie 2

*******************************************

WALENTYNKI 2010

12 lutego odbyło się rozdanie ,,poczty walentynkowej", którą zorganizował samorząd uczniowski klas młodszych. Osoby, które otrzymały najwięcej kartek, zostały nagrodzone drobnymi upominkami zakupionymi z funduszy SU i SKO.

Nagrodzeni: Magda Wereszczyńska, Kamil Dębiński z oddziału przedszkolnego; Agnieszka Wróbel, Tomek Kozłowski z klasy I; Małgosia Cegłowska, Damian Stelmach z klasy II; Julia Jezierska, Michał Sierakowski z klasy III.

*********************************************

6 LUTEGO 2010r. - CHOINKA - zobacz zdjęcia!

*********************************************

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Od wielu lat w naszej szkole organizowane są spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc utrzymać dotychczasową tradycję, również w tym roku dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami zorganizowały z tej okazji uroczystość, która odbyła się 22 stycznia 2010 r. Szkołę odwiedziły zaproszone przez wnuków babcie i dziadkowie. Goście przybyli bardzo licznie. Z zachwytem i dumą spoglądali na swe ukochane wnuczęta, które z radością prezentowały się podczas występów artystycznych. Na tle wspaniałej dekoracji dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Następnie wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodkie przyjęcie.

Gościom i wnukom czas minął szybko, w bardzo przyjemnej atmosferze.

.

 

*********************************************

,, Ratujemy i uczymy ratować"

W grudniu i styczniu uczniowie klasy trzeciej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pod hasłem ,,Ratujemy i uczymy ratować", które prowadziła p. Ewa Jurek. Dzieci  miały okazję, w sposób zabawowy, nauczyć się zasad postępowania w przypadku utraty przytomności i zatrzymania oddechu. Uczestnicy mogli ćwiczyć prawidłowe zachowania na fantomach, które szkoła, wraz z wieloma innymi pomocami (planszami, filmami instruktażowymi, podręcznikami itp.), otrzymała dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie trzecioklasiści pomyślnie zdali egzamin i otrzymali certyfikaty.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

„Każde dziecko jest zdolne”

W ubiegłym roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Od września bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia prowadzone przez P. Małgorzatę Świst, nosiły tytuł „Odkrywam siebie i rozwijam swoje zdolności”. Dzieci  budowały własny potencjał intelektualny, motywację do nauki, korzystały z bogatego zestawu pomocy dydaktycznych w Ośrodkach Zainteresowań. Nauczyciel wdrażał najnowsze koncepcje pedagogiczne, realizował autorskie pomysły. Szkoła otrzymała zestaw środków dydaktycznych o wartości ponad 8000 zł służących uczniom. Rodzice, współpracując z nauczycielem, odkrywali potencjał swoich dzieci, dzięki czemu mogą lepiej zorganizować im środowisko rozwoju.

         Podsumowaniem realizacji I etapu Projektu była prezentacja efektów, która odbyła się 16 grudnia 2009r. Obejrzała ją liczna grupa zaproszonych gości: Pan dyr. J. Kozłowski, nauczyciele, rodzice, Panie bibliotekarki Publicznej Biblioteki w Strzyżewie, uczniowie. Prezentacja była odzwierciedleniem umiejętności i zdolności dzieci w myśl tytułu „Każdy z nas jest zdolny”.

W pierwszej części uczniowie mieli okazję pochwalić się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, redakcyjnymi i  recytatorskimi. Następnie prezentowali swoje umiejętności sportowe i akrobatyczne w stworzonym specjalnie na tę okazję „Mini –cyrku”.  Goście podziwiali też umiejętności aktorskie podczas przedstawienia „Nocni kolędnicy” i „ZOO –Teatrzyku”. Ważnym punktem programu była prezentacja multimedialna, która zawierała przegląd zajęć, zabaw, wycieczek i spotkań integracyjnych  realizowanych w ramach Projektu. Goście mogli obejrzeć przygotowaną wystawę prac dzieci: albumy, prace plastyczne, techniczne, afisze, plakaty, pomoce do zajęć… W związku z tym, że prezentacja odbyła się w sezonie przedświątecznym dzieci obdarowały gości piernikowymi choinkami. Na zakończenie klasa II uroczyście przekazała pomoce koleżankom i kolegom kl. I wraz z życzeniami wielu twórczych zajęć i zabaw.

W ramach podziękowania za uczestnictwo w Projekcie pan dyrektor wręczył uczniom myszki – palcynki oraz dyplomy. Wychowawczyni przekazała rodzicom poradnik „Jak rozwijać inteligencje wielorakie?”. Na zakończenie rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

Opracowała M. Świst

Oto wybrane zdjęcia  z Prezentacji…

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

7 grudnia 2009r.

Był to bardzo uroczysty dzień dla Elizy Męczyńskiej - uczennicy klasy pierwszej, która otrzymała wyróżnienie w gminnym konkursie na ,,Najładniejszą kartę świąteczną" tematycznie związaną z Bożym Narodzeniem. Laureaci konkursu swoje nagrody odbierali w Publicznej Bibliotece w Gręzówce. Honorowym gościem uroczystości była Pani Wójt  Gminy Łuków - Kazimiera Goławska.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

MIKOŁAJKI

.

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

,,Wróżby andrzejkowe"

PLAN IMPREZY przygotowanej przez członków samorządu uczniowskiego:

WSTĘP

Powitanie, odczytanie krótkiej informacji historycznej na temat tradycji związanych
z ,,andrzejkami” – odpowiedzialna: Julia Jezierska.

WRÓŻBY

1. Wróżba ,,SERCA” – odpowiedzialne: Małgosia Kamecka, Izabela Malentowicz.

2. Wróżba ,,O czym marzysz?” – odpowiedzialna: Karolina Golba.

3. Wróżba ,,Co mówią gwiazdy?” – odpowiedzialna: Julia Filipczak.

4. Wróżba ,,Rzucanie kości” – odpowiedzialna: Dorotka Filipczak.

5. Wróżba z 6 talerzykami – odpowiedzialna: Patrycja Grochowska.

6. Wróżba z patyczkami – odpowiedzialna: Magdalena Śledź.

.

*******************************************************************

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU

            25 listopada 2009r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu  konkursu, na ,,Najładniejszą kartę lub ozdobę świąteczną” tematycznie związaną ze świętami Bożego Narodzenia. 

Na konkurs wpłynęło 10 ozdób i  18 kart. Jury w składzie: p. Beata Zarzycka, p. Beata Litwin, p. Małgorzata Świst, p. Ewa Jurek do gminnego etapu wytypowało 1 ozdobę choinkową  i 5 kart świątecznych. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe nagrody, zakupione przez p. Beatę Zarzycką z funduszy SKO oraz dyplomy wykonane przez p. Ewę Jurek – opiekuna SU.

Poniżej lista laureatów, których prace zakwalifikowały się do etapu gminnego:

                Ozdoba świąteczna:  

Bartosz Borkowski  - oddział  przedszkolny

                Kartka świąteczna:

Agnieszka Filipczak kl. I

Eliza Męczyńska kl. I

Małgorzata Kamecka kl. III

Natalia Kamecka kl. III

Mateusz Wielgosz kl. III

*******************************************

W październiku 2009r. odbył się apel o oszczędzaniu i nastąpiło pasowanie uczniów kl. I na Członków SKO oraz przyjecie ich do ,,oszczędnej gromady". Całość uroczystości przygotowała p. Beata Zarzycka - opiekun organizacji.

 

 

*******************************************

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia

drogą do wiedzy”

    Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, w których realizowany jest projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Adresatami podjętych działań są uczniowie klas pierwszych i drugich. W ramach projektu szkoła otrzymała zestaw środków dydaktycznych oraz dodatkową pulę godzin zajęć lekcyjnych. Projekt będzie trwał przez okres 3 lat. Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. W r. szk. 2009/2010 projekt realizowany jest z uczniami klasy II,   a nauczycielem prowadzącym jest   p. Małgorzata Świst- wychowawca tej klasy. Celem projektu jest wdrożenie modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia, a także kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o humanistyczną teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

    W ramach realizacji projektu uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami kl. II w Szkole Podstawowej w Zalesiu, które odbyło się dn. 18.09.2009r.

Opracowała M. Świst

********************************

14.10.2009r.

    14.10.2009r. był wyjątkowym dniem dla dzieci z klasy I. Odbyła się wielka uroczystość- ŚLUBOWANIE. Ten najważniejszy dzień w życiu każdego ucznia został bardzo starannie przygotowany. Wychowawczyni i rodzice zadbali o eleganckie stroje uczniowskie. Każde dziecko prezentowało się w birecie i ozdobnej kokardzie. Dekorację przygotowały panie uczące w klasach młodszych: Małgorzata Świst, Beata Zarzycka, Beata Litwin, Ewa Jurek.

       Pierwszoklasiści wykazali się znajomością symboli narodowych i  zasad dobrego wychowania, wiedzą na temat ochrony przyrody. Pod okiem wychowawczyni zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.

     Następnie, w obecności dyrektora szkoły, wszystkich nauczycieli, licznie zgromadzonych rodziców i starszych kolegów, 14 uczniów klasy I złożyło uroczyste ślubowanie , po którym  pan dyrektor Janusz Kozłowski dokonał pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzyżewie i wręczył pamiątkowe dyplomy. Każdy pierwszoklasista ,,Akt ślubowania” przypieczętował odciskiem palca. Uroczystą przysięgę złożyli także rodzice.

    Uwieńczeniem dnia było wręczenie upominków przygotowanych przez rodziców, panią katechetkę i starszych kolegów. Tradycyjnie, na placu okalającym szkołę, posadzono także drzewko, które będzie przypominało wszystkim ten szczególny dzień.

Zobacz zdjęcia!

Opr. E. Jurek

23 września 2009r.

Panie z klas młodszych zorganizowały wyjazd do Łukowa. Dzieci z klas 0 - III miały okazję obejrzeć, w kinie ,,OAZA", film ,,Epoka lodowcowa 3". Dla wielu maluchów było to duże przeżycie, gdyż w kinie były po raz pierwszy. Film bardzo się podobał. Spacer po mieście również dostarczył wielu wrażeń. Niezapomnianych chwil dzieci doświadczyły na placu zabaw.

Poniżej galeria zdjęć:

Opr. E. Jurek