To było w 2008-2009
W górę Archiwum

ROK SZKOLNY 2008-2009

,,Ratujemy i uczymy ratować”

Od lutego do maja klasa III uczestniczyła w cyklu zajęć pod hasłem ,,Ratujemy i uczymy ratować” dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które prowadziła p. Ewa Jurek. Uczniowie mieli okazję, w sposób zabawowy, nauczyć się zasad postępowania w przypadku utraty przytomności i zatrzymania oddechu. Uczestnicy mogli ćwiczyć prawidłowe zachowania na fantomach, które szkoła, wraz z wieloma innymi pomocami (planszami, filmami instruktażowymi, podręcznikami itp.), otrzymała dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności ratownicze. Na zakończenie wszyscy pomyślnie zdali egzamin i otrzymali CERTYFIKAT.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

WYCIECZKA do Bałtowa

7 maja 2009r. uczniowie klas 0-III pojechali na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Organizacją wyjazdu zajęła się p. Renata Turska, kierownikiem wycieczki była p. Małgorzata Świst, opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Beata Litwin, Ewa Jurek, Marta Drygiel, Agnieszka Kruczek.

Dzieci uczestniczyły w  warsztatach plastyczno - paleontologicznych, na których każdy własnoręcznie mógł pomalować gipsową figurkę dinozaura i zabrać ją na pamiątkę do domu. Następnym punktem programu było  ZOO – safari, gdzie uczestnicy wyjazdu obserwowali wiele gatunków zwierząt w naturalnym środowisku. Potem dzieci pod okiem przewodnika zwiedzały Park Jurajski. Podziwiały w nim makiety różnorodnych zwierząt, które żyły przed milionami lat i poznawały wiadomości o powstawaniu życia na ziemi. Wiele radości sprawił pobyt na placu zabaw. Oto zdjęcia:

.

Warsztaty plastyczne.

 

VII Szkolny Dzień Teatru

Tegoroczny, VII Szkolny Dzień Teatru odbył się 26 marca 2009r.
Koło teatralne „Igraszka”, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Świst i Renaty Turskiej, przygotowało spektakl „Śnieżynka” według scenariusza opracowanego na podstawie tekstu ,,Śnieżynka, która nie stopniała” współczesnego pisarza litewskiego Vitaute Żilinskaite.

W przedstawieniu wzięli udział wszyscy członkowie kola teatralnego. Widownię urządzono jak w prawdziwym teatrze: oznakowane rzędy i numery krzeseł pozwoliły gościom zajmować miejsca według biletów dołączonych
do zaproszeń.

         Atmosferę i scenerię spektaklu oddają poniższe fotografie.

Dzień Kobiet

Tegoroczne Święto Kobiet obchodziliśmy w poniedziałek - 9 marca. Wszystkie dziewczynki otrzymały od swoich klasowych kolegów upominki i życzenia.

,,BAL PRZEBIERAŃCÓW"- zobacz

19 lutego 2009r. odbył się ,,Bal przebierańców". Zorganizował go Samorząd Uczniowski klas młodszych wraz z wychowawcami. Atrakcją zabawy były wybory najciekawiej i najoryginalniej przebranej osoby. Obecni rodzice, którzy pełnili honory jury, mieli bardzo trudny wybór . Wytypowali po dwie postacie z każdej klasy.

Oddział przedszkolny: Karolina Stachal, Bartosz Borkowski.

Klasa I: Julia Śledź, Kacper Kardas.

Klasa II: Karolina Golba, Michał Sójka.

Klasa III: Natalia Dębińska, Dawid Stelmach.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez sklepik uczniowski.

16 lutego - WALENTYNKI- zobacz

Tegoroczne WALENTYNKI obchodziliśmy dopiero po feriach, ale i tak emocje były duże. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na otworzenie ,,skrzynki". Najwięcej kartek otrzymali: Julia Łukomska i Kuba Kozłowski z oddziału przedszkolnego, Małgosia Cegłowska i Bartek Domański z kl. I, Patrycja Grochowska i Mateusz Wielgosz z kl. II, oraz Milena Kaczor i Łukasz Kopeć z kl. III. Za organizację imprezy odpowiedzialny był SU klas młodszych.

31 stycznia - CHOINKA SZKOLNA- zobacz

Dzień Babci i Dziadka - 22 stycznia 2009r.

Od wielu lat w naszej szkole organizowane są spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka - dziadkowie są przecież osobami, które w życiu dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Opowiadają bajki, rozmawiają, cieszą się ich sukcesami i pocieszają w trudnych chwilach. Chcąc utrzymać dotychczasową tradycję, również w tym roku dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami zorganizowały z tej okazji uroczystość, która odbyła się 22 stycznia 2009 r.

Szkołę odwiedziły zaproszone przez wnuków babcie i dziadkowie. Goście przybyli bardzo licznie. Z zachwytem i dumą spoglądali na swe ukochane wnuczęta, które z radością prezentowały się podczas występów artystycznych. Na tle wspaniałej dekoracji dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Udowodniły także, że nie tylko babcie potrafią piec pyszne ciasta. W inscenizacji „Piekł dziadek babkę” pokazały, jak doskonale radzi sobie z tym dziadek. Następnie wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodkie przyjęcie.

Gościom i wnukom czas minął bardzo szybko, w bardzo przyjemnej atmosferze.

Zobacz inne zdjęcia

    MIKOŁAJKI 2008r. - zobacz zdjęcia!

 

„Jesienny Teatrzyk Cieni”

28.11.2008r. członkowie koła teatralnego „Igraszka” przedstawili uczniom kl. 0 –III program artystyczny z wykorzystaniem formy teatralnej jaką jest teatr cieni. Zaprezentowali „Teatrzyk cieni” wg Radosława Ragana oraz inscenizację „Liść grabowy”. Po obejrzanych przedstawieniach dzieci wzięły udział we wspólnej „zabawie z cieniem”. Świetnie bawiły się podczas zabaw„Idą cienie” oraz „Ludzie do ludzi”. Spotkaniu towarzyszyła piosenka „Teatr cieni”. 

Jak widać jest to świetna zabawa na długie jesienne i zimowe wieczory. Zachęcamy wszystkie dzieci do takiej zabawy pod opieką dorosłych.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Opiekunki koła teatralnego „Igraszka”: Małgorzata Świst, Renata Turska

 

27 listopada 2008r. - WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

    Bardzo udaną imprezą były ,,Wróżby andrzejkowe" przygotowane, dla uczniów klas młodszych, przez członków Samorządu Uczniowskiego I etapu edukacyjnego, którego opiekunem jest p. Ewa Jurek. Uczestnicy spotkania mieli możliwość ,,sprawdzić" co czeka ich w przyszłości. Nad całością imprezy czuwał przewodniczący SU - Łukasz Kopeć, za poszczególne wróżby odpowiedzialni byli: Weronika Kozłowska, Jakub Śledź, Dominika Wiśniewska, Natalia Dębińska, Milena Kaczor, Jacek Zarzycki. Po wróżbach odbyła się dyskoteka na której opiekę nad uczniami sprawowały: p.Beata Litwin, p.Małgorzata Świst, p.Renata Turska.

ZOBACZ GALERIA

    Opracowała Ewa Jurek

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

    25 listopada 2008r. w Szkole Podstawowej w Gołaszynie miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie pod hasłem ,,Uwaga pies". Naszą szkołę reprezentowały: Milenka Kaczor i Dominika Wiśniewska z kl.III, Julia Jezierska z kl.II, Kamila Ptaszyńska i Nikola Majek z kl.I oraz Julia Łukomska z oddziału przedszkolnego.

Dziewczynki odbierają upominki.

14 PAŹDZIERNIKA 2008r.

Uroczyste ślubowanie kl. I

14.10.2008r. odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z kl. I, na którym  stały się uczniami Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Ten szczególny dla nich dzień zorganizowała wychowawczyni, p. Małgorzata Świst.

Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Siwiec. Uczniowie kl. I przygotowali inscenizację  „Pipi idzie do szkoły”, podczas której każdy z pierwszaków miał okazję przekonać Pipi o tym, że szkoła jest wspaniała. Dzieci zachęcały ją do tego, aby polubiła szkołę, informowały jak być dobrym uczniem i kolegą. W rolę Pipi wcieliła się Kamila Ptaszyńska, która doskonale sobie z tym poradziła. W trakcie prezentacji pierwszaki wykonały również piosenki razem z solistką, Małgosią Cegłowską.

Następnie wszyscy stali się świadkami uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, którego dokonał pan dyrektor Janusz Kozłowski. Każdy pierwszak pieczętował odciskiem palca Akt ślubowania, natomiast pan dyrektor, wychowawczyni, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście złożyli podpis na pamiątkowej karcie.

           Rodzice z wielką uwagą i wzruszeniem przyglądali się i podziwiali swoje dzieci. Przygotowali również dla nich upominki (książki, przybory i słodycze), które wręczyli im na uroczystości. Pierwszaki otrzymały także prezenty od swoich koleżanek i kolegów z klasy 0, II i III oraz pani katechetki – Barbary Niedziółki.

        Zgodnie z tradycją naszej szkoły rodzice wraz z dziećmi, w obecności p.dyrektora, posadzili drzewko przed szkołą. Dzień ten upłynął wszystkim w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie  w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.

 opr. Małgorzata Świst

Zobacz galeria

 

PAŹDZIERNIK 2008

Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Dzieci z klas 0 - III dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku zaatakowania przez psa. Miały też możliwość poćwiczenia prawidłowego zachowania gdy pies je zaatakuje.