III EDYCJA GRAND PRIX W TENISIE STOŁOWYM

O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁUKÓW

Przed nami ciekawie zapowiadająca się rywalizacja w ramach III Edycji Grand Prix w Tenisie Stołowym. Pingpongiści szykują formę, by jak co roku zmierzyć się w walce o Puchar Wójta Gminy Łuków. Emocji na pewno nie zabraknie.

Wzorem lat ubiegłych w cyklu Grand Prix zaplanowano trzy turnieje, które w kolejności czasowej będą mieć miejsce:

ü      12 stycznia 2014r. /niedziela, godz. 10.00/ w Zespole Szkół w Gołaszynie,

ü      16 lutego 2014r. /niedziela, godz. 10.00/ w Zespole Szkół w Świdrach,

ü      16 marca 2014r. /niedziela, godz. 10.00/ w Zespole Szkół w Strzyżewie.

Tradycyjnie wszyscy chętni od dzieci po młodzież i starszych z terenu gminy będą mogli dokonywać zgłoszeń na 30 minut przed rozpoczęciem rozgrywek. Zawodnicy zostaną podzieleni w ramach określonych kategorii:

I.            dziewczęta szkoła podstawowa,

II.            chłopcy szkoła podstawowa,

III.            dziewczęta gimnazjum,

IV.            chłopcy gimnazjum,

V.            kobiety szkoła ponadgimnazjalna,

VI.            mężczyźni szkoła ponadgimnazjalna,

VII.            mężczyźni powyższej 40 lat.

Choć zdecyduje ilość zgłoszeń, to zapewne uczestnicy będą rywalizować w systemie do dwóch przegranych pojedynków (z prawej strony I miejsce; z lewej II, III miejsce; itd.).

Po rozegraniu turniejów w Gołaszynie, Świdrach oraz Strzyżewie powstanie klasyfikacja generalna wedle następującej punktacji:

ü     1 m-ce - 10 pkt.,

ü     2 m-ce - 8 pkt.,

ü     3 m-ce - 6 pkt.,

ü     4 m-ce - 5 pkt.,

ü     5 i 6 m-ce - 4 pkt.,

ü     7 i 8 m-ce - 3 pkt.,

ü     9-12 m-ce - 2 pkt.,

ü     13-16 m-ce - 1 pkt.

Triumfatorami III Edycji Grand Prix zostaną zawodnicy, którzy zgromadzą największą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich turniejów. Podsumowanie odbędzie się w Zespole Szkół w Strzyżewie.

Już na najlepszych w pojedynczych turniejach czekać będą drobne upominki. Z kolei zawodnicy z czołówki klasyfikacji końcowej otrzymają dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami III Edycji Grand Prix są: Sławomir Dębiński, Kazimierz Sulej oraz Krzysztof Fornal. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak.