WRÓĆ


Ciekawa lekcja chemii, fizyki i akrobatyki

Grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie ponownie uczestniczyła 28 września w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz lekcji akrobatyki w Parku Trampolin - „Strefa Wysokich Lotów”.

 Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Ciekawa ale niebezpieczna, Odczyn roztworu, Wystrzałowa chemia. Pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: fizyka latania, fizyka zabawek, światło i oko oraz błękitna planeta.

 Dzięki pokazom z fizyki i chemii,  które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie rozwijają swoje pasje badawcze i naukowe. Zajęcia prowadzone w formie pokazów, często również przy asyście młodzieży są doskonałym pomysłem na rozwijanie myślenia naukowego, samodzielnego działania i dociekania założeń teorii naukowych. Podczas pokazów chemicznych prowadzone są najbardziej spektakularne, wybuchowe doświadczenia, które pomagają w zapamiętaniu wiedzy zdobytej w szkole.

Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach wf – u w Strefie Wysokich Lotów, gdzie mogli potwierdzić swoją koordynację, sprawność fizyczną oraz spełnić marzenia o lataniu i pokonaniu grawitacji.

ZOBACZ GALERIĘ