WRÓĆ


 

 

Europejski Dzień Języków Obcych

 Tego roczny Europejski Dzień Języków Obcych obchodziliśmy pod hasłem gier i zabaw.

W czwartek – 27 września- na każdej przerwie wszyscy uczniowie mieli okazję zmierzyć się z językami obcymi nauczanymi w naszej szkole.

Do wyboru były różnego rodzaju quizy i zabawy językowe polegające np. na dobieraniu ilustracji do nazwy, ułożenie jak największej liczby słów z 1 wyrazu, poprzez pytania, aż do trudniejszych zadań w postaci krótkich testów. Nowością był quiz QR, polegający na zeskanowaniu specjalnego kodu, pod którym znajdowało się pytanie, a następnie podanie prawidłowej odpowiedzi. Oczywiście wszystkie zabawy były „okupione” nagrodami;)

Dodatkowo każda chętna osoba mogła w tym dniu skorzystać z umiejętności naszych szkolnych charakteryzatorek i upiększyć swoją buźke flagą dowolnie wybranego kraju.

Całą imprezę umilała nam muzyka krajów europejskich. Można było usłyszeć między innymi Tatu z Rosji, Albano i Rominę Power z Włoch, Louie Fonsi z Hiszpani czy Cleo z Polski. Zabawa była przednia! Zresztą sami zobaczcieJ

 Dni języków obcych w naszej szkole obfitowały w wiele wydarzeń i  były dla uczniów wspaniałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych, poszerzania zainteresowań oraz budowania postawy otwartości wobec innych kultur.

Działania przygotowali i koordynowali nauczyciele języków obcych.