WRÓĆ


 

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych

 

14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem i pasowaniem na ucznia klasy I szkoły podstawowej i kl. I gimnazjum.

W uroczystości wzięli udział, nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci, rodzice oraz uczniowie.

Na  początku wystąpili uczniowie klasy I, którzy pod kierunkiem wychowawczyni, p. Małgorzaty Świst  i  wychowawcy świetlicy, p. Marty Antoniuk,  zaprezentowali przygotowany program artystyczny. W tym roku troje dzieci przystąpiło do ślubowania i pasowania na ucznia. W części artystycznej dzielnie prezentowała się cała klasa, a pierwszaków wspierali starsi koledzy, konferansjerzy z kl. III: Paulina Borkowska i Maciej Kaczor. Była recytacja krótkich rymowanek, inscenizacja piosenki „Pierwszaczek” i piosenki „Jestem Polką i Polakiem” oraz taniec „Wiewióreczka”. Pierwszaki  swoim ciekawym  występem udowodnili, że zasługują na włączenie ich do społeczności szkolnej. W imieniu rodziców wystąpiła p. Jolanta Golba, która  podziękowała p. dyrektorowi,
za pasowanie na ucznia, złożyła życzenia nauczycielom oraz zapewniła o współpracy rodziców ze szkołą. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki
od rodziców oraz pani katechetki Barbary Niedziółka. Wszyscy spotkali się  na poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uroczystość zakończono posadzeniem pamiątkowego drzewka.

 Dalszą część uroczystości poprowadziły: Magda Widz i Patrycja Bartosiewicz. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły ślubowanie oraz przygotowały dla pierwszoklasistów zadania dotyczące ich klasy i szkoły. Uczniowie wykazali się widzą, za co otrzymali słodkie upominki ufundowane przez SU.

Część artystyczną dotyczącą Dnia Edukacji Narodowej poprowadzili: Milena Biadun i Damian Sulej. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać ciekawych recytacji w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum, obejrzeć układy taneczne zaprezentowane przez uczennice z klasy II gimnazjum i klasy III szkoły podstawowej oraz posłuchać pięknego głosu Małgosi Cegłowskiej w piosenkach: „Tamta dziewczyna” i „Nasza szkoła”. Uczniowie zostali przygotowani przez: p. Renatę Zaremba, p. Barbarę Wróbel i p. Beatę Zarzycką.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-)