WRÓĆ


XIV Szkolny Dzień Teatru 

Już po raz czternasty spotykamy się na Szkolnym Dniu Teatru. W tym roku przebiegał pod hasłem „Wiosna w afrykańskich kolorach i rytmach”. Na scenie wystąpiła grupa teatralna, która kontynuuje tradycje koła teatralnego „Igraszka” kl. I – II  z recytacją wiersza „Teatr” W. Chotomskiej oraz inscenizacją „Witamy wiosnę” wg W. Ostrowskiego. Zespołem teatralnym opiekowały się wychowawczynie, P. Małgorzata Świst i P. Beata Litwin.

Na naszej scenie prezentowały się uczennice kl. III, które pod opieką wychowawczyni, P. Beaty Zarzyckiej przygotowały tańce w egzotycznych rytmach oraz uczniowie, którzy pełnili rolę konferansjerów.

Po raz pierwszy uczniowie kl. IV, V i VI pod kierunkiem P. Marty Galińskiej – Mądry przygotowali na tę okazję inscenizację w języku angielskim na podstawie utworu Josepha Rudyarda Kiplinga „Słoniątko”.

Program teatralny obejrzeli zaproszeni goście: P. Barbara Siemionek – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Strzyżewie, P. Barbara Kępka – sołtys wsi Strzyżew, P. Joanna Domańska – sołtys wsi Wagram, P. Małgorzata Wereszczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców, P. dyrektor Janusz Kozłowski, rodzice, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Widzowie wysoko ocenili zarówno występy zespołów teatralnych, jak również dekorację i kostiumy aktorów. Przebiegiem uroczystości zajmowała się P. Małgorzata Świst – organizator Szkolnych Dni Teatru. 

Beata Zarzycka

 Zapraszamy do obejrzenia fotografii.